Pastāv augsta iespējamība, ka starpsezonā no BK Ventspils galvenā trenera amata tiks atbrīvots komandas galvenais treneris Kārlis Muižnieks. Neskatoties uz to, ka ventspilnieki šosezon Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā izcīnīja sudraba godalgas, kluba prezidenta un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātā Aivara Lemberga skatījumā aizvadītā sezona esot aizvadīta neapmierinoši.

“Sezonu vērtēju kā nepamierinošu. Vērtēju pēdējās divas sezonas kopumā. Nokomplektēt komandu galvenajam trenerim un ģenerālmenedžerim šajos gados bija visas iespējas. Šīs iespējas, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, tika dotas lielākas. Līdz ar to varēja izvēlēties labākus spēlētājus nekā agrāk,” Lembergs izteicies vietējā avīzē Ventas Balss.

Viņš uzskata, ka komanda nospēlējusi tikai ar 60-70% atdevi. “Līdz ar to jāizdara secinājums, ka trenerim neizdevās izveidot komandu. Bija spēlētāju kopums, bet komandas nebija. Tikmēr VEF Rīga sezonas beigās tāda bija un pelnīti mūs apspēlēja. Pirmā sezonas puse bija krietni saturīgāka nekā pirmā,” sacījis Lembergs.

Viņam bijušas šaubas, taču esot pierunāts dot vēl vienu iespēju, ka Muižnieks vēl sevi parādīs. “Tā kā tagad, visticamāk, treneris būs jāmaina. Drīzāk jā, nekā nē,” teicis Lembergs.

Aivadītajā sezonā ventspilnieki aizkļuva līdz FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīram, bet LBL finālsērijā pārliecinoši pārvarēja pusfinālu. Finālsērija gan īsti neizdevās, jo zaudēja VEF Rīgai ar 0-4.

Muižniekam ir ilggadēja darba pieredze Ventspils klubā, kas sākās laikā no 1999. līdz 2007.gadam. Pirmos divus gadus speciālists bija pieredzējušā Armanda Krauliņa palīgs, bet 2001.gadā kļuva par galveno treneri, piecas reizes kļūstot par Latvijas čempionu. Pēc tam Muižnieks pusotru sezonu bija Rīgas Barons/LMT galvenais treneris, tiekot ne tikai pie valsts čempiona titula, bet arī triumfējot FIBA Eiropas kausā. Tāpat viņš kā galvenais treneris vadījis Latvijas vīriešu nacionālo izlasi divos Eiropas čempionātos un bijis Ainara Zvirgzdiņa palīgs Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībā. Pēc tam Muižnieks vadīja klubus arī Polijā un Ukrainā, pirms diviem gadiem atgriežoties Latvijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA