Ventspils 6.vidusskolā ierīkotajā 261.vēlēšanu iecirknī vēlētāju aktivitāte pirmajā iepriekšējās nobalsošanas dienā ir vērtējama kā salīdzinoši liela, pastāstīja vēlēšanu komisijas sekretāre Aija Lukša.

Trešdien laikā no plkst.17 līdz 18.30 šajā iecirknī, kas atrodas pilsētas centrā, bija nobalsojuši aptuveni 40 vēlētāji. Salīdzinot ar vēlēšanām pirms četriem gadiem, šoreiz vēlētāju aktivitāte iepriekšējās balsošanas laikā ir lielāka, vērtēja Lukša.

Trešdien uz iecirkni nobalsot devušies dažādu vecumu vēlētāji – kādu īpašu vecuma kategoriju nevarot izdalīt. Tas, kāpēc cilvēki izvēlas balsot jau šodien, nevis gaidīt sestdienu, vēlēšanu komisijai neesot zināms, jo šādus jautājumus vēlētājiem neuzdod, un neviens arī pats par to iecirknī neesot stāstījis. Nekādu pārpratumu vai neskaidrību par balsošanas procedūru līdz šim neesot bijis – cilvēki uz iecirkni nākot pietiekami sagatavojušies.

Kā pastāstīja Ventspils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Baiba Līdaka, Ventspilī kopumā cilvēki izmanto iepriekšējās balsošanas iespēju, taču sīkāki dati par aktivitāti katrā iecirknī pašlaik vēl nav apkopoti. Diezgan daudz cilvēku zvanot un piesakot balsošanu mājās.

Pašvaldību vēlēšanās iespējams atdot balsot arī iepriekš. Ceturtdien nobalsot varēs no plkst.9 līdz plkst.12, bet piektdien no plkst.10 līdz plkst.16.

Vēlēšanu dienā sestdien iecirkņi būs atvērti no plkst.7 līdz plkst.22.

Autors: LETA / Foto: LETA