LFF: Agresīvi un nepamatoti – tā pret tiesnešiem izturējies FK “Ventspils” īpašnieks

0
0

FK Ventspils kluba īpašnieks Adlans Šišhanovs rīkojies agresīvi un nepamatoti pret tiesnešiem spēlē, kurā ventspilnieki savā laukumā nospēlēja 2:2 ar Valmiera Glass/ViA. Šo nekorekto rīcību asi nosodījusi Latvijas Futbola federācija (LFF). Klubam var draudēt bargas sankcijas, norāda LFF amatpersonas. 

Viss sākās uzreiz pēc virslīgas čempionāta spēles, kurā ventspilniekus pārstāvēja nevis kā ierasts un kā tam ir jānotiek – galvenais treneris Igors Kļosovs, bet gan kluba īpašnieks ar apšaubāmo reputāciju, Krievijas bagātnieks Adlans Šišhanovs. Viņš veltīja skarbus pārmetumus kā spēles tiesnešiem, tā arī LFF prezidentam Kasparam Gorkšam.

Uz jautājumu, vai LFF mērķtiecīgi vēršas pret Ventspils klubu, Šišhanovs nekautrējās izteikties sekojoši: “Goda vārds, puiši. Katrā spēlē tiesneši visā pasaulē pieļauj noteiktas kļūdas. Ja es šeit nosēdināšu cilvēkus, kuri absolūti nav saistīti ar FK Ventspils, neatkarīgus ekspertus, un parādīšu, cik punktus FK Ventspils zaudējusi šo kļūdu dēļ… Tās sauc par kļūdām, bet es tās nesaucu par kļūdām. (..) Taču es gribu to sacīt, es to darīšu, cik vien spēka – kamēr vien neizvilkšu viņu [Kasparu Gorkšu] no prezidenta kabineta! Jo aiz tā stāv cilvēki, kuri ir augstāk. Pateikšu citādi – tā ir apmaksāta tiesāšana. Viennozīmīgi apmaksāta.” (pilnu versiju var noskatīties un noklausīties šeit: https://youtu.be/T0AzKyov5Lw)

“Futbola klubu īpašnieku agresīva un nepamatota vēršanās pret tiesnešiem ir nepieņemama sportiskos principus respektējošā vidē, tādēļ Latvijas Futbola federācija (LFF) un LFF Tiesnešu komiteja nosoda FK Ventspils kluba oficiālo personu agresīvo uzvedību un publiskos izteikumus pēc 21. jūlija Latvijas virslīgas čempionāta spēles starp FK Ventspils un Valmiera Glass/ViA komandām,” uzsvēra LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Viņš uzsver, ka konkrētajā gadījumā FK Ventspils īpašnieku izteikumiem, kuros tiek apšaubīta tiesnešu objektivitāte un neitralitāte, nav nekādu objektīvu iemeslu. Tieši tādēļ LFF Tiesnešu komiteja aicina LFF Disciplinārlietu komisiju izvērtēt gan FK Ventspils pārstāvju publiskos izteikumus pēc minētās spēles, gan kluba oficiālo personu vēršanos pret spēles tiesnešiem pēc mača beigām, tā savukārt saka LFF tiesnešu pārraudzības eksperts Alans Snoudijs.

Izteikumi, ka virslīgas čempionāta līmeņa tiesnesis ir ticies ar kāda kluba pārstāvjiem, un FK Ventspils oficiālā pārstāvja paustā gatavība palielināt sava kluba budžetu, lai finansiāli atbalstītu tiesnešus, ir vērtējami kā vārdiska apņemšanās veikt sodāmas darbības un rada pamatotas bažas par kluba pārstāvju godīgas spēles principu izpratni, uzsver tiesnešu pārraugs.

“Latvijas futbola tiesneši savā izaugsmē un pašattīstībā iegulda ļoti lielu darbu, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai spēļu laikā un pēc mača beigām viņi savu darbu var veikt drošā vidē. Savukārt virslīgas klubu pienākums ir pret tiesnešiem izturēties ar cieņu, nodrošinot viņiem netraucētus un drošus darba apstākļus pirms spēles, tās laikā un pēc spēles beigām. Tādēļ vēlos uzsvērt, ka LFF neignorēs šādus publiskus izteikumus, kuri nav pamatoti ar faktiem un pierādījumiem,” saka Snoudijs.

“Futbola federācija vienmēr un visur visiem pieejamajiem līdzekļiem aizstāvēs tiesnešu tiesības neatkarīgi un droši veikt savu darbu. FIFA un UEFA noteikumi aizliedz futbola klubiem jebkādā veidā ietekmēt tiesnešu darba organizēšanu, un LFF ir apņēmusies sekot, lai Latvijā šis princips tiktu pilnībā ievērots,” uzsvēra Gorkšs.

LFF prezidents skaidro, ka tiesnešu nozīmēšanu uz federācijas pārraudzītajām sacensībām no ārpuses neatkarīgā un neietekmējamā veidā īsteno LFF Tiesnešu komiteja, gala akceptu sniedzot LFF tiesnešu pārraudzības ekspertam Alanam Snoudijam. Starptautiskie FIFA un UEFA noteikumi aizliedz klubiem veikt jebkādas darbības, kas varētu ietekmēt tiesnešu nozīmēšanas kārtību, atgādina LFF tiem “nezinīšiem”, kuri it kā to nesaprot.

“Un arī otrādi: ja kāds kluba pārstāvis saskaras ar negodprātīgu spēles tiesāšanu vai aizdomām par rezultātu ietekmēšanu, tad aicinu par šiem faktiem ziņot LFF Disciplinārlietu komisijai, LFF Godīgas spēles un ētikas komitejai vai UEFA atbildīgajām struktūrvienībām,” uzsvēra Gorkšs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils