No SIA “Ventall termināls” prasa skaidrojumu par smakām, taču “e-deguns” pārsteigumus neuzrāda

547

Valsts vides dienests (VVD) pieprasījis no SIA Ventall termināls skaisdrojumu par smakām un tā sauktā mēraparāta e-deguna darbību, paziņoja dienests.

Šāds solis esot sperts pēc tam, kad dienests veicis 17.jūlijā dienesta Ventspils reģionālā vides pārvalde veica pārbaudes sešās vietās. Tās veiktas, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par naftas produktu smakām. Dienests pārbaudē šajās teritorijās traucējošu smaku arī konstatēja, tādēļ lūdza uzņēmumu sniegt skaidrojumu.

Iemesls, kādēļ pilsētā bija jūtama naftas produktu smaka, ir saprotama. Sūdzību saņemšanas laikā vēja virziens bija no Ventspils ostas termināļu puses uz pilsētu – proti, dominēja ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Tika izskatīts e-degunu monitorings, bet pārsniegumus monitoringa stacijas nebija reģistrējušas, norādīja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Savukārt dienu vēlāk, 18.jūlijā, pārbaudot Ventspils ostas termināļus, vides inspektori atklāja, ka, sūdzību saņemšanas laikā SIA Ventall Termināls no dzelzceļa vagoncisternām nolēja terc-butilmetilēteri.

Dienesta Ventspils RVP uzdevusi SIA Ventall Termināls sniegt skaidrojumus, vai e-deguni ir kalibrēti arī šīs vielas smakas uztveršanai. Uzņēmumam tiek izvirzīta prasība samazināt darbības intensitāti nelabvēlīgos meteoroloģiskos apstākļos, kas šajā gadījumā skaidrojams ar konkrēta virziena vēja pūsmu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SIA Ventall Termināls