Lomažs bez punktiem, Latvijas basketbola izlase tomēr netiek uz Pasaules kausu

759

Latvijas basketbola izlase pirmdienas, 25.februāra vakarā, izcīnīja uzvaru izbraukuma spēlē pār Maķedoniju (80:75), tomēr ar to bija par maz, lai iegūtu ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru. Lai to izdarītu, Melnkalnē bija jāuzvar ar deviņu punktu pārsvaru.

Dramatiskajā cīņā latviešiem izšķirošās ceturtdaļas beigās vēl bija septiņu punktu pārsvars (78:71). Tobrīd bija jāspēlē vēl 16 sekundes un Latvijai bija septiņu punktu pārsvars, bet uzreiz pēc minūtes pārtraukuma Bertāns pārkāpa noteikumus, mājiniekiem trāpot vienu no diviem “sodiņiem”. Tādējādi Latvijas izlases pārsvars saruka līdz sešiem punktiem. Pēc minūtes pārtraukuma neprecīzu tālmetienu izpildīja Bertāns, bet acīgākais groza apakšā bija Ate, kurs guva divus punktus un panāca 80:72. Nepilnas deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām Timma pārkāpa noteikumus, taču šoreiz Melnkalne atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem, bet sekojošais Latvijas uzbrukums bija neveiksmīgs.

Šajā spēlē piedalījās vairs tikai viens no BK Ventspils spēlētājiem – Rihards Lomažs, kurš punktus neguva. Ronalds Zaķis pirms spēles kā pēdējais tika svītrots no kandidātu saraksta.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FIBA