Ventspils kluba spēlētājs Rihards Lomažs pirmdien piedzīvoja debiju Latvijas vīriešu basketbola izlasē, turklāt ļoti atbildīgā spēlē Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā pret Turciju. Lomažam debija izdevās lieliska, jo viņš guva 10 punktus un deva lielu ieguldījumu Latvijas izlases uzvarā pār turkiem ar 79:70.

Laukuma saimniekiem neizdevās spēles sākums, taču otrā puslaika sākumā tika veikts deviņu punktu izrāviens, kas ļāva pārņemt iniciatīvu, uzvaru nodrošinot spēles pēdējā ceturtdaļā. Latvijai gan neizdevās panākt pozitīvu bilanci savstarpējos mačos ar Turciju, jo pirmajā spēlē novembrī viesos tika zaudēts ar 12 punktiem (73:85).

Latvijas izlases rindās labākie punktu guvēji bija Rolands Šmits un Mārtiņš Meieris, kuri guva pa 13 punkti. Lomaža, Žaņa Peinera un vēl viena BK Ventspils spēlētāja Inga Jakoviča rēķinā pa 10 punktiem. Viena no BK Ventspils līderiem Aigara Šķēles rēķinā šoreiz pieci punkti, viņš spēli sāka sākumsastāvā. Savukārt ventspilnieks Dāvis Lejasmeiers šoreiz palika bez punktiem.

Kopvērtējumā pēc četrām spēlēm līdere ar trim uzvarām ir Ukraina, ar diviem panākumiem seko Turcija un Latvija, bet Zviedrijai ir viena uzvara. Atlikušās divas spēles Latvija vasarā aizvadīs izbraukumā – 28.jūnijā Zviedrijā un 1.jūlijā Ukrainā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA