Muižnieks: Čempionu līgā varam cīnīties ar ikvienu pretinieku

1284

Visās Latvijas Basketbola līgas līdzšinējās spēlēs mēs bijām favorīti, taču tagad būs savādāk – pretinieki būs pavisam citi, būs pavisam cita līmeņa turnīrs, un tā būs pavisam cita slodze. Tā pirms FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pirmās spēles izteicās BK Ventspils galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

“Uz LBL čempionāta spēlēm mēs bijām labi sagatavojušies, katrā spēlē katram bija savi individuālie uzdevumi. Tāpat šīs spēles bija labas ar to, ka bija iespēja visiem saspēlēties, labāk izprast vienam otru. Vai ar to pietiks Čempionu līgai, sāksim vērtēt no trešdienas,” sacīja Muižnieks.

Vērtējot pirmos pretiniekus – EWE Baskets klubu no Vācijas, Muižnieks uzsvēra, ka tā ir ļoti piredzējusi komanda, kuras spēlētāji jau vairākus gadus spēlē kopā. “Komandā ir daudz leģionāru, pārsvarā amerikāņi. Spēles stils ir agresīvs, ātrs. Treneri izmanto 7-8 spēlētājus. Tas gan nenozīmē, ka pārējie ir statisti. Arī tie, kuri atrodas ārpus šīs rotācijas, jebkuru brīdi ir gatavi doties laukumā un būt nopietns spēks. Jā, mums rotācijā ir kādi desmit spēlētāji, taču nedomāju, ka vienā spēlē tam būs izšķirošā loma,” komentēja Muižnieks.

“Pārējos pretiniekos līdz sīkumiem neesmu iedziļinājies. Protams, ka zinu ar ko mums jāspēlē, bet šobrīd nav nozīmes līdz niansēm pētīt pārējās komandas. Viennozīmīgi, ka visi pretinieki ir respektējami, taču nav neviena no kura būtu ļoti jābaidās. Pirmais vispārējais priekšstats ir tāds, ka varam cīnīties ar jebkuru un arī uzvarēt varam,” vērtēja Muižnieks.

Viņš arī atzina: “Kad vēl nebija aizvadītas kvalifikācijas turnīra spēles, šķita, ka mūsu grupa ir ļoti laba, ka mūsu izredzes iekļūt nākamajā kārtā ir krietni lielas. Kad beidzās kvalifikācija un mūsu grupai pievienojās Itālijas un Turcijas komandai, galīgais sastāvs izskatījās pavisam savādāks, krietni spēcīgāks.”