Ventspils nafta – sestais Latvijas vērtīgākais uzņēmums

1448

Jau devīto reizi par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta energokompānija AS Latvenergo. Kompānija saglabājusi pirmo vietu Prudentia un Nasdaq Riga veidotajā ikgadējā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā. Energouzņēmuma novērtējums šā gada topā sasniedzis 1,307 miljardus eiro, un uzņēmuma vērtība augusi par 22% salīdzinājumā ar 2015.gada topu.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topa otrajā vietā savu pozīciju saglabā AS Swedbank, trešajā vietā ierindojas AS Latvijas Valsts meži.

Pozitīvas vērtības izmaiņas topa desmitniekā piedzīvojusi AS Latvijas Gāze, kas pacēlusies no 6.vietas uz 4.vietu, uzrādot vērtības pieaugumu par 11% salīdzinājumā ar 2015.gadu.

Topa piektajā vietā ierindota VAS Latvijas Dzelzceļš, sestajā – AS Ventspils nafta, septītajā – SIA Lattelecom, astotajā – Mikrotīkls, devītajā – SIA Latvijas Mobilais telefons, desmitajā – AS Olainfarm.

Būtisku vērtības pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā piedzīvojusi elektroniskās komunikācijas sistēmu ražotāja SIA Mikrotīkls, kas iekļuvusi TOP 101 pirmajā desmitniekā, pakāpjoties no 16. uz 8.vietu. Mikrotīkla novērtējums šā gada topā sasniedzis 418,9 miljonus eiro, un tas ir par 55% palielinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada novērtējumu.

Šā gada topa Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība ir 15,7 miljardi eiro, kas gan ir mazāk nekā iepriekšējā gadā. Topa uzņēmumu vērtība ir nedaudz samazinājusies pirmo reizi pēc 2010.gada.