Vairāk nekā spoži! Tā varētu teikt par gada labāko Latvijas vieglatlētikā nominantu sarakstu, kurā itin kuplā skaitā pārstāvēti ventspilnieki un Ventspils augsta līmeņa atbalsta programmas dalībnieki. Nepilnu nedēļu – līdz 17. un 18.janvāra dienu mijai iespējams ikvienam līdzjutējam ir iespēja nobalsot par saviem favorītiem sabiedriskā medija vietnē LSM.lv.

Gada vieglatlētus noteiks piecas dažādas auditorijas – interneta lietotāji, sporta žurnālisti, Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valdes locekļi, LVS juridiskie biedri un LVS Treneru padome. Katra balsotāju kategorija veido piektdaļu no kopējā balsojuma vērtības.

Ventspils šoreiz dižojas īpaši, jo nominantu vidū ir gan daudzu ventspilnieku, gan atlēti, kuri iekļauti Ventspils augsta atbalsta sportistu programmā.

Vīriešu konkurencē četru vīru vidū ir veseli trīs Ventspils atlētu: kārtslēcējs Mareks Ārents, kurš Eiropas čempionātā telpās ieguva astoto vietu, šķēpmetējs un LVS ranga labākais ar personisko rekordu (85,07 m) Rolands Štrobinders, kā arī vidēji īso distanču skrējējs Jānis Leitis, kurš šosezon laboja divus rekordus 400 m un 300 m telpās.

Dāmu konkurencē nominantu kvartetā ir Lauma Grīva – ventspilniece, kura izcīnīja devīto vietu pasaules čempionātā tāllēkšanas disciplīnā. Uz balvu pretendē Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika, kā arī Ventspils skrējēju aprindās labi zināmā un bieža viešņa – maratoniste Ilona Marhele. Galvenā favorīte, protams, ir septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa.

Treneru vidū ir šķēpmetēja Rolanda Štrobindera tēvs Mārcis Štrobinders, soļošanas treneris Aivars Rumbenieks (trenē mūsu jauno talantu Ruslanu Smolonski), tāpat vecāku vidū ir arī Gints Palameiks (Madaras Palameikas tēvs) un Māris Grīva (Laumas Grīvas tēvs), kā arī Mareka Ārenta treneris Igors Izotovs un Jāņa Leiša treneris Uldis Kurzemnieks.

Starp gada labākajiem U-23 vieglatlētiem trīs sportistu konkurencē ir mūsu soļošanas talants Ruslans Smolonskis, kurš Eiropas čempionātā ar rekordu ieguva 16.vietu.

Pilnu sarakstu visās grupās var atrast un nobalsot šeit!

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA