Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sapulcē apstiprinātajos sportistu sastāvos vasaras sporta veidos 2018.gadam iekļauti kopumā 73 atlēti 16 spota veidos, viņu vidū ir arī 12 ventspilnieki. Tas ir par astoņiem sportistiem vairāk nekā pērn.

Galvenajā jeb A sarakstā, kurā sportisti saņem vislielāko atbalstu no valsts, iekļauti 12 sportisti, viņu vidū arī Ventspils sporta lepnums – svarcēlāji Rebeka Koha, kas nule kā pasaules čempionātā ASV pirmo reizi pieaugušo konkurencē izcīnīja bronzas medaļu un pērn Rio olimpiskajās spēlēs sensacionāli izcīnīja ceturto vietu, kā arī jaunais pasaules vicečempions Artūrs Plēsnieks.

B sarakstā iekļauti 26 sportisti. Starp viņiem ir arī svarcēlāji Ritvars Suharevs un Vadims Koževņikovs, kurš no Daugavpils šajā laikā pārceļas uz dzīvi Ventspilī. Atbalsts tiks arī kārtslēcējam Marekam Ārentam, šķēpmetējai Sintai Sprudzānei un tāllēcējai Laumai Grīvai.

Uz C sarakstu atbīdīts kanoe airētājs Dagnis Iļjins. Šajā sarakstā 35 sportistu vidū ir arī jaunais talantīgais džudists Vladlens Jarockis.

Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu vēl tika atbalstīti vairāki sportisti, viņu vidū arī vieglatlēti Jānis Leitis, Madara Palameika un Rolands Štrobinders, kā arī piešķirtas četras vietas ielu basketbola (3×3) pārstāvjiem, kurus nosauks Latvijas Basketbola savienība un tas nozīmē, ka starp viņiem varētu būt vēl kāds ventsilnieks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA