Play-off pirmajā kārtā – pret Itālijas klubu Umana Reyer

1189

Daudzkārtējā Latvijas čempione Ventspils FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā tiksies ar Itālijas klubu Venēcijas Umana Reyer, noskaidrojās piektdien notikušajā izlozē.

Ventspils apakšgrupu turnīrā izcīnīja septiņas uzvaras 14 spēlēs un C apakšgrupā palika piektajā vietā. Līdz ar to tā izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā bija starp neizliktajām vienībām.

Umana Reyer pašlaik ir viens no vadošajiem klubiem Itālijas A sērijā, jo tas 16 spēlēs izcīnījis 12 uzvaras un kopvērtējumā ieņem augsto otro vietu. Šis basketbola klubs dibināts jau 1925.gadā, bet par valsts čempioniem tam izdevies kļūt divreiz – 1942. un 1943.gadā.

Zīmīgi, ka Venēcijas klubā no 2008. līdz 2010.gadam spēlēja Ventspils komandas kapteinis Kristaps Janičenoks. Tobrīd šī vienība gan vēl spēlēja Itālijas pēc spēka otrajā līgā.

“Man par komandu ir palikušas tikai tās labākās atmiņas. Ļoti profesionāli organizēts un ambiciozs klubs. Būs patiess prieks tur atkal atgriezties, satikt paziņas un draugus. Itālija man ir īpaša vieta, katru gadu cenšos tur pavadīt vismaz pāris dienas. Esmu apmierināts ar izlozi,” klubs citē Janičenoka teikto.

Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, bet Ventspils šo dueli uzsāks savā laukumā, atbildes maču aizvadot pēc tam viesos.

Šī pāra uzvarētājs astotdaļfinālā tiksies ar citu Itālijas klubu Avelīno Sidigas, kur iepriekšējās sezonas sākumu līdz savainojuma gūšanai pavadīja cits latvietis Jānis Blūms.

Izslēgšanas turnīra pirmās kārtas mači notiks 7.-8.februārī un 21.-22.februārī, kamēr astotdaļfinālu izspēle gaidāma 28.februārī un 1.martā, kā arī 7.-8.martā.