Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks nepiedalīsies aprīļa sākumā gaidāmajā Eiropas čempionātā, līdz ar to nevarēs aizstāvēt pērn izcīnīto titulu, aģentūrai LETA atklāja sportists.

Plēsnieks meistarsacīkstēs nepiedalīsies, jo vēlas pilnvērtīgi sadziedēt plecu pēc operācijas. “Man bija operācija, taču pilnībā neesmu atguvies. Nevēlos lieki riskēt, jo viss gads vēl priekšā. Lēnā garā pakāpeniski atkopjos, bet tik un tā jūt plecu un saitēm pietrūkst spēka,” skaidroja Plēsnieks.

Plēsnieks pagājušajā nedēļā piedalījās Latvijas čempionātā. Kā jau ierasts, komandu punktu vākšanas nolūkos Latvijas sacensībās viņš startēja kategorijā virs 105 kilogramiem. Divkārtējais olimpietis raušanā pacēla 158 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 202 kilogramiem, no pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sasniegtā atpaliekot par 39 kilogramiem.

“Latvijas čempionātā it kā nekas netraucēja. Tomēr līdz galam plecs nav atguvies, jāstaipa un jāstrādā ar fizioterapeitu. Lēnā garā jāstrādā. Ja ņem vērā ilgāku laika posmu, tad kopumā paliek labāk,” stāstīja svarcēlājs.

Nākamās starptautiskās sacensības Plēsniekam būšot maija vidū paredzētais turnīrs Vācijā, bet pēc tam arī Baltijas čempionāts Ventspilī. “Šajās sacensībās piedalīšos, jo gribu tikt uz pasaules čempionātu. Sākumā pieteicāmies arī Eiropas čempionātam, bet šoreiz nepiedalīšos. Nedrīkst riskēt, jo beigās var sanākt vēl sliktāk,” teica svarcēlājs.

Plēsnieks pērn aprīlī kļuva par Eiropas čempionu, raušanas un grūšanas disciplīnu summā paceļot 403 kilogramus, bet Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ar 399 kilogramiem viņš bija astotais. Savukārt aizpērn pasaules čempionātā viņš izcīnīja bronzas medaļu, summā paceļot 405 kilogramus.

Autors: LETA / Foto: LETA/Reuters