Talantīgā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha svētdien Tokijā triumfēja pasaules junioru čempionātā.

Svara kategorijā līdz 58 kilogramiem Koha raušanā tika galā ar 99 kilogramiem, bet grūšanā pacēla 120 kilogramus, kas summā deva 219 kilogramus un par vienu kilogramu ļāva apsteigt par favorīti uzskatīto ķīnieti Čuņjaņu Janu.

Koha par sešiem kilogramiem pārspēja savu personīgo un arī Latvijas rekordu.

“Esmu ļoti laimīga un lepna par sevi, par savu komandu, kas man palīdzēja šo sasniegt – treneriem Eduardu Andruškeviču un Viktoru Ščerbatihu,” paudusi Koha, kura pasaules čempionātā triumfējusi pirmoreiz. “Nevaru izteikt visas savas šī brīža emocijas.”

Kā atzinusi Koha, viņai visu karjeru bijis mērķis uzvarēt kādu sportisti no Ķīnas. “Viņas man vienmēr likušās spēcīgākās svarcēlājas pasaulē. Tomēr šodien pierādīju, ka tā nav patiesība,” norāda sportiste.

“Tomēr tas nav viss. Tagad varu gatavoties nākamajām sacensībām. Man nepieciešams palikt vēl spēcīgākai un spēcīgākai,” izteikusies svarcēlāja.

Koha 2014.gadā guva otro vietu pasaules junioru čempionātā, 2015.gadā palika sestā, bet pērn pusotru mēnesi pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm izcīnīja ceturto vietu svarā līdz 53 kilogramiem. Toreiz viņa summā pacēla 195 kilogramus.

Svētdienas sacensībās Kohai raušanā rezultatīvi bija visi trīs piegājieni, kuros tika pacelti attiecīgi 93, 96 un 99 kilogrami. Latviete tika pie mazās sudraba godalgas, jo konkurente no Ķīnas pacēla 100 kilogramus.

Arī grūšanā Kohai visi piegājieni bija veiksmīgi, tiekot galā ar 111, 117 un 120 kilogramiem. Tikmēr ķīniete izšķirošajā gājienā nepacēla 120 kilogramus, kas nozīmēja latvietes triumfu sacensībās.

Trešo vietu ar 213 kilogramiem guva Ratanapona Pakarata no Taizemes.

Karjeras lielāko sasniegumu Koha guva pērn, kad izcīnīja ceturto vietu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Savukārt šogad aprīlī viņa guva sudrabu Eiropas čempionātā pieaugušajiem, ko pievienoja pērn gūtajai bronzas medaļai. Tāpat viņa karjerā kļuvusi par daudzkārtēju junioru un jauniešu vecuma grupu laureāti.

Pasaules čempionātā junioriem Koha drīkstēs sacensties arī nākamgad.

Autors: LETA / Foto: Reuters