Pirmdien laika apstākļus Latvijas rietumos noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē Kurzemes piekrastē sagaidāms nedaudz mākoņains, bet tomēr vasarīgs un sauss laiks. Diena būs saulaina un ļoti silta, gaiss iesils līdz pat +18 grādiem, taču pūtīs rietumu vējš, kas brāzmās sasniegs +12 m/s.

Otrdien laika apstākļi krasi mainīsies. Virs Zviedrijas un Baltijas jūras izveidosies ciklons, kas strauji kļūs intensīvāks un virzīsies uz austrumiem. Tā dienvidu malas ietekmē Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs brāzmainu vēju un dažviet arī pērkona negaisu. Aiz šīs zonas ieplūdīs vēsāks gaiss no Skandināvijas.

Nedēļas vidu – trešdienu un ceturtdienu – iezīmēs mainīgs mākoņu daudzums. Dienas gaitā veidosies gubu-lietus mākoņi, kas ik pa laikam, pārsvarā pēcpusdienā, nesīs īslaicīgu lietu, bet vietām arī pērkona negaisu. Gaiss dienā iesils vien līdz +13…+18 grādiem, bet naktīs atdzisīs līdz +9 grādiem valsts lielākajā daļā.

Jaunākā prognožu modeļa dati norāda, ka Līgo un Jāņu dienās gaisa temperatūra pakāpsies vien līdz +15…+20 grādiem, bet Līgo naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12 grādiem. Balstoties uz pašreiz pieejamo informāciju, Līgo naktī neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās, savukārt Jāņu dienā līs jau teritorijas lielākajā daļā.

Autors: Ventsilnieks.lv / Foto: LETA