Ventspils un visas Latvijas sporta lepnums Rebeka Koha trešdien, 4.decembrī, oficiāli tika nosaukta par vienu no piecām pretendentēm uz Latvijas Gada balvu sportā kā labākā sportiste. Savukārt kā labākais treneris izvirzīts bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis. Visus nominantus Latvijas Gada balvai sportā īpašā pasākumā paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja.

Kopā ar Kohu uz gada balvu sieviešu konkurencē pretendē arī abas pasaules klases tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko, taekvondo cīkstone Inese Tarvida un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa. Rebeka šogad izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā un zelta godalgu Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē, kā arī bija nepārspēta pasaules un Eiropas čempionātos junioru konkurencē. Skaidrs, ka ventspilniece Rebeka Koha ir ļoti tuvu tam, lai kļūtu par gada labāko sportisti, taču ekspertu vērtējumā vienlīdz augstas izredzes ir arī liepājniecei Anastasijai Sevastovai, kura šogad aizkļuva līdz US Open pusfinālam, kā arī labi nospēlēja sezonas beigās divos augstākās raudzes turnīros un sasniedza līdz šim augstāko panākumu WTA pasaules rangā – 11.pozīciju, kurā viņa arī sagaidīs jauno gadu.

Vīriešu konkurencē uz gada labākā sportista balvu izvirzīti ātrslidotājs Haralds Silovs, bokseris Mairis Briedis, skeletonists Martins Dukurs, bobslejists Oskars Melbārdis un motokrosa braucējs Pauls Jonass.

Jonass pretendē uz balvu arī kā labākais tehnisko sporta veidu pārstāvis, konkurentu vidū iekļauti arī blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis un rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs.

Labākā trenera balvai izvirzīti Latvijas U-18 basketbola izlases treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kurš šogad tika nosaukts arī par Latvijas labāko basketbola treneri, kā arī Latvijas hokeja izlases kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs un vēl viens Ventspils sporta lepnums – bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis. Šogad uz balvu nav izvirzīts svarcēlāju Rebekas Kohas, Artūra Plēsnieka un Ritvara Suhareva treneris Eduards Andruškevičs, kurš šo balvu saņēma pagājušajā gadā.

Labākās komandas balvai nominēti sieviešu basketbola klubs TTT Rīga, Latvijas vīriešu basketbola izlase un Latvijas vīriešu hokeja izlase (labākās sporta spēļu komandas), pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, tenisistes Ostapenko/Sevastova/Daniela Vismane/Diāna Marcinkēviča, kā arī Latvijas bobsleja divnieku braucēji Melbārdis un Jānis Strenga (labākās komandas individuālajos sporta veidos).

Gada uzlecošās zvaigznes balvai izvirzīti basketbolisti Artūrs Žagars un Rodions Kurucs, kā arī autobraucējs Mārtiņš Sesks.

Gada notikums Latvijas sportā – pasaules čempionāta rallijkrosā Latvijas posms, Eiropas U-18 čempionāts basketbolā Rīgā, Ventspilī un Liepājā, pasaules čempionāts orientēšanās sportā, bet gada notikums tautas sportā – Lattelecom Rīgas maratons, Sporto visa klase un Stirnu buks sacensības.

Nominācijai Paraugs sportā izvirzīti basketbolisti Gunta Baško un Jānis Blūms, kā arī Melbārdis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA