Ventspils prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā par naudas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā, kā arī par tiesas nolēmuma neizpildīšanu, apsūdzēta kāda bijusī maksātnespējas administratore. Prokuratūra gan neatklāj šīs personas vārdu, taču aģentūra LETA ziņo, ka tā ir bijusī maksātnespējas administratore Linda Zvaigznekalne, kura apsūdzēta par vairāk nekā 53 000 eiro prettiesisku iegūšanu un izšķērdēšanu.

Kā norāda prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka, minētā persona apsūdzēta divu sevišķi smagu noziegumu izdarīšanā un trīs mazāk smagu noziegumu izdarīšanā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā, būdama vairāku uzņēmumu maksātnespējas procesa administratore, izmantojot to, ka viņas pārziņā atradās maksātnespējīgo uzņēmumu naudas līdzekļi, laika periodā no 2010.gada 2.jūlija līdz 2015.gada 5.maijam, mantkārīgu motīvu vadīta, prettiesiski ieguva un izšķērdēja triju maksātnespējīgo uzņēmumu naudas līdzekļus, nodarot materiālos zaudējumus kopumā vairāk nekā 53 000 eiro apmērā. Proti, 23 340,87 eiro apmērā vienā uzņēmumā, 25 646,84 eiro apmērā otrā uzņēmumā un 4015,63 eiro apmērā trešā uzņēmumā. Bez tam, apsūdzētā, būdama valsts amatpersona, kurai bija pienākums izpildīt tiesas nolēmumu, neizpildīja tiesas nolēmumus, saistībā ar tiesas noteikta pienākuma neizpildīšanu divos maksātnespējīgos uzņēmumos.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta divu sevišķi smagu noziegumu izdarīšanā pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, viena mazāk smaga nozieguma izdarīšanā pēc Krimināllikuma 179.panta pirmās daļas un divu mazāk smagu noziegumu izdarīšanā pēc Krimināllikuma 296.panta otrās daļas, skaidroja prokuratūrā.

Jāatgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija 2015.gada maijā aģentūru LETA informēja, ka Zvaigznekalnei izbeigta sertifikāta darbība. Asociācija toreiz informēja, ka Zvaigznekalne par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem pēdējo divu sertifikāta darbības gadu laikā ar tiesas lēmumu atcelta no trim maksātnespējas procesiem.

Vienā maksātnespējas procesā Zvaigznekalne bija vilcinājusi bankrota procedūras pabeigšanu un parādnieka saistību dzēšanas plāna apstiprināšanu. Maksātnespējas administrācija un tiesa vairākkārt konstatējusi Zvaigznekalnes sistemātiskus normatīvo aktu prasību pārkāpumus, kavējot maksātnespējas procesu norisi un uzraudzību, kā arī nenodrošinot likumā noteikto mērķu īstenošanu savā lietvedībā esošajos maksātnespējas procesos.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA