Šeptes rezultativitāte neglābj U-18 izlasi no zaudējuma cīņā par bronzu

1256
Luīze Šepte. Autors:: FIBA Europe
Luīze Šepte. Autors:: FIBA Europe

Latvijas U-18 izlases basketbolistes svētdien Ungārijā piedzīvoja zaudējumu Eiropas čempionāta finālspēlē par bronzas godalgām, kurā ar 58:65 piekāpās vienaudzēm no Krievijas. Līdz ar to čempionāta kopvērtējumā latvietes izcīnīja augsto ceturto vietu.

Arī šajā spēlē Latvijas izlases rindās rezultatīvākā spēlētāja bija ventspilniece Luīze Šepte, kas šoreiz guva 16 punktus. 11 punktus guva vēl viena ventspilniece Dinija Pāvelsone.

Cīņa ritēja līdzīgi, lai gan visu spēles gaitu neliels pārsvars bija Krievijas izlases pusē. Taču spēles galotnē latvietēm izdevās pietuvoties līdz minimumam (54:55). Cerība uz uzvaru gan drīz izplēnēja, jo krievietēm izdevās atjaunot piecu punktu pārsvaru, ko latvietēm vairs nebija pa spēkam likvidēt.

Šis ir augstākais panākums junioru vecuma izlases basketbolistēm. Turklāt šī vecuma izlase iepriekšējos gadus spēlēja pēc ranga otrajā B divīzijā un tikai pērn kvalificējās uz augstāko divīziju. Eiropas čempionātā izcīnītā ceturtā vieta nodrošina arī dalību pasaules U-19 čempionātā.