Skatījums uz olimpiādi caur fotoobjektīvu olimpiskajā centrā Ventspils

1311
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Olimpiskajā centrā Ventspils pašlaik skatāma izstāde Tuvāk. Dziļāk. Atklātāk. Rio, kas skatījums uz olimpiādi caur F64 Photo Agency fotogrāfa Romāna Kokšarova fotoobjektīvu.

Izstādes darbu autors – pieredzējušais F64 Photo Agency un žurnāla Sporta Avīze sporta fotogrāfs Romāns Kokšarovs. Strādājis 13 pasaules hokeja meistarsacīkstēs, arī futbola un 11 basketbola Eiropas čempionātos, iemūžinājis nozīmīgākos sporta notikumus (NBA, NHL, UEFA Čempionu līgas un ULEB Eirolīgas spēles u.c.) visā pasaulē, šovasar Brazīlijā Romāns caur savu fotoobjektīvu tvēra jau savas septītās olimpiskās spēles. Starp tūkstošiem uzņemto kadru izstādei izraudzīti 30 spilgti un unikāli sacensību un Latvijas olimpiešu personību atklājoši kadri.

Ekspozīcija izveidota, iedvesmojoties no četrgades nozīmīgākā sporta notikuma, kam šovasar apvienojās visa pasaule, – olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kuras klātienē un TV ekrānos vēroja simtiem miljonu sporta līdzjutēju. Kaut gan līdz godalgām šoreiz mazliet pietrūka, spilgtu piedzīvojumu saviem faniem dāvāja arī 33 Latvijas olimpieši – bija emocionālas uzvaras un dramatiski zaudējumi, iedvesmojošas veiksmes un skaudras neveiksmes, jaunas virsotnes un sāpīgi kritieni aizā… Mirkļi, kas neizdzēšami paliks atmiņā un sporta vēstures lappusēs.