Ugālē notiks Ventspils novada vecāku konference

1226
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Sestdien, 3.decembrī, Ugāles vidusskolā notiks Ventspils novada Izglītības pārvaldes rīkotā vecāku konference.

Pasākumu vadīs klīniskās psiholoģijas zinātņu doktore, psihoterapeite Diāna Zande. Novada vecāku pārstāvjiem un pedagogiem būs iespēja piedalīties divās lekcijās.

Pirmajā lekcijā Kā izprast bērna uzvedību? Zande skaidros to, kas ir bērna uzvedības iedzimtie faktori jeb temperaments un kā tas nosaka bērna uzvedību un emocionālo pieredzi. Lekcijā varēs uzzināt, kāpēc temperamenta iezīmes nevar krasi mainīt un kā zināšanas par bērna temperamentu var palīdzēt audzināšanas procesā. Nodarbība palīdzēs labāk izprast, kāpēc vienā ģimenē piedzimuši un augoši bērni ir tik atšķirīgi un kādēļ visiem neder vienas un tās pašas audzināšanas metodes.

Otrā nodarbība Kā samazināt spriedzi darbā un mājās un gūt prieku no savstarpējām attiecībām būs par stresa un izdegšanas samazināšanu darbā un mājās un rūpēm par sevi. Psihoterapeite sniegs padomus, kā palīdzēt pašiem sev, lai spētu izturēt arvien pieaugošo slodzi. Būs arī jautras spriedzes samazināšanas tehnikas un idejas, kuras katrs varēs ieviest savā ikdienā. Zande cer, ka viņas sniegtie ieteikumi iedrošinās, izglītos un sniegs nepieciešamo atbalstu kā bērnu vecākiem, tā arī skolotājiem.