Divās olimpiskajās spēlēs šorttrekā startējušais ventspilnieks Roberto Puķītis pirmdien paziņoja, ka izvēlējies pieņemt kādas citas valsts piedāvājumu un kļūt par tās pilsoni, sacensībās pārstāvot šo valsti. Sportists ir saņēmis piedāvājumu no divām valstīm. Tas, ka Puķītis vairs nepārstāvēs dzimto Latviju, esot izlemts pilnībā, taču galīgais lēmumus par to, kuru valsti pārstāvēs, sportists pieņems aprīlī. 

“Pēc smaga lēmuma paziņoju, ka 1000 metru distance bija pēdējā, kurā startēju zem Latvijas karoga. Paldies Latvija par visu. Jauni izaicinājumi,” savā Facebook profilā pirmdien ierakstīja Puķītis.

Savukārt aģentūrai LETA viņš norādījis, ka pie šāda lēmuma nonācis divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, viņam ir interešu konflikts ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Aldonu Vrubļevski, tāpat viņam ir saspīlētas attiecības ar Latvijas šorttreka komandas treneri Evitu Krievāni, par kuras rakstura iezīmēm mediji ir rakstījuši jau agrāk. Puķītis uzsvēris, ka ir šobrīd labākais Latvijas šorttrekists, taču tieši konflikta dēļ ar Krievāni nav ticis iekļauts Latvijas stafetes komandā Eiropas čempionātā.

Kā atklāj šorttrekists, viena no valstīm, kas piedāvājusi viņam mainīt pilsonību, ir Itāliju. Otru valsti sportists pagaidām neatklāj, vien norādot, ka gala lēmumu pieņemšot aprīlī.

2014.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos ventspilnieks startēja tikai vienā disciplīnā, taču atzīstami – 20 gadus jaunais ventspilnieks ieguva 15. vietu 1500 m distancē. Tiesa, pēc tam viņš uz zināmu laiku pazuda no sacensību aprites. Sportists pēcāk neslēpa, ka cīnījies ar atkarību no azartspēlēm, kas gandrīz sagrāva viņa sportista karjeru.

Tomēr atgriezies lielajā sportā un – sekmīgi. Rezultāti šajā četrgadē tikai progresējuši. Pagaidām lielākais panākums ir tieši nupat pēdējā Eiropas čempionātā iegūtā bronzas medaļa savā kroņa 1000 m distancē un septītā vieta absolūtajā kopvērtējumā.

Nupat Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 24 gadus vecais Puķītis 1000 m un 1500 m distancē ieguva 11.vietu.

Zīmīgi, ka Puķītis ikdienā nemaz netrenējas ar Latvijas šorttreka izlasi, jo viņam to liedz ar Ventspils pašvaldību noslēgtais līgums. Visticamāk, ka līdz ar šādu paziņojumu arī Ventspils pilsētas dome lauzīs līgumu ar sportistu.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: AFP/LETA