Šovakar Latvijas klasika – BK Ventspils uzņem VEF Rīga

1204
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Sestdien Ventspilī tiks aizvadīta pirmā šās sezonas Latvijas Basketbola līgas čempionāta spēle starp abām galvenajām zelta medaļu pretendentēm – BK Ventspils un Rīgas VEF. Spēles sākums plkst.17.

Šī būs abu komandu 65.savstarpējā spēle un līdz sestdienas mačam uzvaras un zaudējumi ir sadalīti brālīgi – 32:32. Interesanti, ka no līdzšinējām spēlēm tikai 20 spēlētas regulārajā sezonā un tajās mazliet sekmīgāka bijusi BK Ventspils – 11 uzvaras.

Vēl kāds interesants fakts – pēdējās piecās sezonās regulārajā turnīrā spēlēts pa diviem mačiem katrā un visas šīs sezonas beigušās ar draudzīgu līdzsvaru – katrai komandai pa uzvarai. Ir tikai viena sezona, kurā spēlēts vairāk kā divas spēles – 2010./11.gada sezonā pamatturnīrā aizvadīti četri mači un šo minisēriju ventspilnieku zaudēja ar 1:3.

Ventspils ar 14 uzvarām 15 mačos ieņem pirmo vietu kopvērtējuma tabulā, kamēr VEF Rīga, kas regulārajā čempionātā aizvada divus apļus, ar deviņiem panākumiem desmit cīņās ir otrā. Uzvaras gadījumā Ventspils basketbolisti nostiprināsies kopvērtējuma pirmajā pozīcijā, bet uzvarot VEF Rīga, galvaspilsētas komanda atgriezīsies turnīra līderpozīcijā.

Ventspils kopš decembra sākuma guvusi septiņas uzvaras pēc kārtas LBL un FIBA Čempionu līgas mačos. Tikmēr VEF Rīga pēdējos piecos LBL un Vienotās līgas mačos tikusi pie četrām uzvarām, bet vienīgais zaudējums bija pret Ogre/Kumho Tyre vienību.