Turkmenistānas galvaspilsētā Ašgabatā notiekošajā pasaules čempionātā svarcelšanā Ventspils talantīgais sportists Ritvars Suharevs sasniedza jaunu pasaules junioru rekordu un izcīnīja kopvērtējumā 11.vietu.

Svara kategorijā līdz 81 kilogramam 19 gadus vecais Suharevs raušanā sāka ar paceltiem 153 kilogramiem, taču otrajā mēģinājumā nespēja tikt galā ar 156 kilogramiem. Trešajā mēģinājumā ventspilnieks pacēla 159 kilogramus smagu svara stieni, uzrādot jaunu pasaules junioru rekordu.

Arī grūšanas sacensībās neveicās tik labi, kā bija iecerējis sportists un treneri. Pirmajā mēģinājumā 184 kilogramus pacelt neizdevās. Pēc tam padevās pacelt 185 kilogramus. Trešajā piegājienā bija pieteikts 191 kilograms, ko izdevās pacelt uz pleciem, taču virs galvas – vairs nebija spēka.

Summā Suharevs pacēla 344 kilogramus, kas B grupā deva ceturto vietu un nodrošināja vismaz 15.vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.

Vēlāk A grupas sacensībās četri smagatlēti palika bez ieskaites, kas latvietim ļāva pakāpties uz 11.pozīciju. Turklāt, ja Suharevam būtu padevusies arī 191 kilogramu svara pacelšana, tad viņš summā sasniegtu pat septīto pozīciju.

Suharevs šogad kļuva par pasaules junioru čempionu, Eiropas junioru čempionātā izcīnīja sudraba medaļu, bet Eiropas čempionātā pieaugušajiem ierindojās ceturtajā vietā.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka svētdien pasaules čempionāta bronzas medaļu izcīnīja Rebeka Koha.

Trešdien plkst.9 pēc Latvijas laika startēs Vadims Koževņikovs, bet čempionāta noslēgumā 9.novembrī plkst.11.25 uz starta izies Artūrs Plēsnieks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: AFP/LETA