Trešdien ļoti svarīgu spēli aizvadīja FK Ventspils futbolisti, kuri Latvijas kausa izcīņas pusfinālā uzņēma RFS. Ventspilnieki uzvarēja ar 2:1 un pēc viena gada pārtraukuma atgriezās Latvijas kausa izcīņas finālā, kas Ventspils komandai būs desmitais fināls kluba pastāvēšanas vēsturē un iespēja kļūt par astoņkārtējiem trofejas ieguvējiem.

Vispirms spēles 13.minūtē rezultātu atklāja Vasīlijs Pavlovs, bet 36.minūtē mājinieku pārsvaru dubultoja Vitālijs Jagodinskis. Savukārt otrajā puslaikā ar patālu soda sitienu fantastiskus vārtus guva RFS spēlētājs Roberts Savaļnieks, ieraidot bumbu zem vārtu pārlikņa, turklāt tas notika vien astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām. Rīdzinieki ļoti aktīvi cīnījās spēles galotnē, bet jo īpaši pēc vārtu guvuma, radot lielas grūtības ventspilnieku aizsardzībai un vārtsargam Vitālijam Meļņičenko, kurš lielā mērā arī bija līdzvainīgs vārtu zaudējumā, jo līdz galam neaprēķināja bumbas lidojuma trajektoriju un to vienkārši neaizsniedza. Pāris minūtes pirms beigām Savaļnieks izpildīja vēl vienu līdzīgu soda sitienu, turklāt raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī. Šoreiz glāba Meļņičenko meistarība, kurš ar pirkstu galiem tomēr aizsniedzās līdz bumbai un glāba komandu no otro vārtu zaudējuma. Ar lielām pūlēm, taču Ventspils komandai izdevās nosargāt minimālo pārsvaru un uzvarēt spēlē.

Pašlaik septiņkārtējiem Latvijas kausa ieguvējiem cīņa par desmito finālu nesolījās būt viegla, lai gan situācija Latvijas čempionātā šobrīd ir kritni par labu ventspilniekiem. Kamēr FK Ventspils ir nostiprinājušies trešajā vietā, turklāt ir noķēruši otrajā vietā esošos RFS futbolistus un atrodas vien trīs punktu attālumā no līderiem Riga FC, tikmēr RFS vienību vajā neveiksmes – komanda piedzīvojusi zaudējumus pēdējās trīs spēlēs virslīgā (un tagad arī Latvijas kausa pusfinālā) un ne tikai zaudējusi pirmo vietu, bet arī ir tuvu tam, lai atkristu uz trešo pozīciju.

Līdz trešdienas cīņai šosezon FK Ventspils un RFS bija aizvadījuši trīs savstarpējās cīņas. Sezonas ievadā sestajā kārtā maija sākumā ventspilnieki savā laukumā nospēlēja 1:1, bet pēc tam jūnija izskaņā viesos kapitulēja ar 1:3, izlaižot no rokām vismaz neizšķirtu. Savukārt šī mēneša pirmajā dienā FK Ventspils savā laukumā apspēlēja RFS pārliecinoši ar 2:0.

Abas komandas vēl tiksies sezonas izskaņā, kad priekšpēdējā kārtā FK Ventspils spēkosies ar RFS izbraukumā. Tā būs priekšpēdējās kārtas cīņa un notiks 4.novembrī.

Otrajā pusfinālā Metta/LU savā laukumā Daugavas stadionā tiekas ar pēdējos mēnešos lieliskus rezultātus uzrādošo Riga FC, kas nav zaudējusi jau 14 spēlēs pēc kārtas.

Latvijas kausa fināls notiks 24.oktobrī Rīgā, Daugavas stadionā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils