Latvijas proklamēšanas 99.gadadienas svinību gaisotnē šodien notiek Latvijas basketbola līgas (LBL) principiālo pretinieku BK Ventspils un VEF Rīga duelis.

Cīņa starp iepriekšējās sezonas finālistēm Rīgā sāksies plkst.17 un tiešraidē to translēs televīzijas kanāls Best4Sport.

Abu klubu basketbolistu spēles ir Latvijas klubu basketbola pēdējās desmitgades intriģējošākais duelis, abām vienībām sešas reizes pēdējo astoņu gadu laikā tiekoties LBL finālsērijā. Labāk veicies rīdziniekiem, kuri zelta sērijās pret kurzemniekiem triumfējuši piecas reizes, tostarp arī iepriekšējā sezonā, kad guva pārliecinošu uzvaru ar 4-0.

Zīmīgi, ka starpsezonā no Ventspils un galvaspilsētas klubu pārcēlās Kristaps Janičenoks un Artis Ate, bet par VEF Rīga galvenā trenera Jāņa Gailīša palīgu kļuvis Dāvis Čoders, kurš iepriekšējā sezonā strādāja Ventspils klubā.

Šosezon abām vienībām tā būs pirmā savstarpējā spēle. LBL kopvērtējumā pirms sestdienas mača augstāk atrodas Ventspils klubs, kas uzvarējusi visos astoņos mačos, kamēr VEF Rīga ir trešā ar četriem panākumiem piecās spēlēs.

Autors: LETA / Foto: LETA