valsts proklamēšanas 99.gadadienas svinību gaisotnē Latvijas basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 75:58 apspēlēja principiālo pretinieci VEF Rīga.

Ventspils komandas sastāvā 20 punktus iemeta Ronalds Zaķis, kuram arī astoņas bumbas zem groziem, kamēr 17 punktus pievienoja Aigars Šķēle.

Tikmēr VEF Rīga labā 12 punktus guva meksikānis Alekss Peress, bet 11 punkti tika pieredzējušajam Kristapam Janičenokam.

Pēc Iļjas Gromova četriem punktiem pēc kārtas VEF Rīga pirmajos uzbrukumos izvirzījās vadībā ar 6:2. Pirmajās minūtēs rīdziniekiem piederēja dažu punktu pārsvars, tomēr ar laiku Ventspils basketbolisti cīņu izlīdzināja, turklāt pirmās ceturtdaļas izskaņā veica nelielu izrāvienu, Rihardam Lomažam ar precīzu tālmetienu panākot jau 17:12. Pirmās desmit minūtes ventspilnieki gan noslēdza tikai ar viena punkta pārsvaru (19:18).

Ventspils otro ceturtdaļu sāka ar 8:0 izrāvienu, turklāt no tiem sešus punktus guva vairāku Eiropas klubu iekārotais Šķēle. VEF Rīga principiālos sāncenšus gan nekur tālu nepalaida, bet līdz lielajam pārtraukumam viņus panākt neizdevās – kurzemnieki pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu vadību (39:34).

Otrajā puslaikā Ventspils basketbolisti bija uzlabojuši savu spēli aizsardzībā. Vēl otrā puslaika sākumā komandas punktus guva līdzīgi, trešajā minūtē pēc Gromova divpunktnieka rīdziniekiem pietuvojoties līdz trīs punktu atstatumam (38:41), tomēr trešās ceturtdaļas otrajā pusē viesi veica vēl vienu izrāvienu – divas minūtes līdz tās izskaņai Ventspils atradās vadībā jau ar 19 punktiem (63:44).

Tikmēr VEF Rīga basketbolistiem ar atspēlēšanos nevedās, jo arī pirmajās ceturtās ceturtdaļas minūtēs ventspilnieki turējās 19 punktu atstatumā. Lai arī turpinājumā Latvijas čempioni dažus punktus atspēlēja, cīņā par uzvaru šajā spēlē mājiniekiem tā arī neizdevās iesaistīties.

VEF Rīga rindās šajā mačā debitēja amerikāņu aizsargs Korijs Hokinss, kurš nospēlētās četrās minūtēs iemeta divus punktus.

Abu komand spēles ir Latvijas klubu basketbola pēdējās desmitgades intriģējošākais duelis, abām vienībām sešas reizes pēdējo astoņu gadu laikā tiekoties LBL finālsērijā. Labāk veicies rīdziniekiem, kuri zelta sērijās pret kurzemniekiem triumfējuši piecas reizes, tostarp arī iepriekšējā sezonā, kad guva pārliecinošu uzvaru ar 4-0.

Autors: LETA / Foto: LETA