VENTA 2002 hokejisti izcīna svarīgu uzvaru Liepājā

1022

Ventspils hokeja klubs VENTA 2002 svētdien svinēja svarīgu panākumu Latvijas čempionāta 1.līgas spēlē. Ventspilnieki, kuri ir pašreizējie līgas čempioni, izbraukumā sīvā cīņā pamatlaikā ar 5:4 pārspēja principiālos pretiniekus Liepājas SSS.

Četri vārti tika gūti jau spēles pirmajā periodā. Kad bija nospēlētas septiņas minūtes, Aigars Erķevics skaitliskajā vairākumā atklāja rezultātu ventspilnieku labā. Taču prieki bija īsi, jo jau pēc 21 sekundes liepājnieks Ričards Fomins panāca izlīdzinājumu. Spēles 13.minūtē Jānis Golubovičs ar precīzu metienu noslēdza ventspilnieku uzbrukuma kombināciju, taču mājiniekiem atkal izdevās atjaunot līdzsvaru: pusotru minūti pirms pārtraukuma ventspilnieku vārtsargu Alenu Bergmani pārspēja Mariss Elbrets.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē Oskars Grigulis atkal vadībā izvirzīja ventspilniekus, un šāds minimāls pārsvars saglabājās līdz pat izšķirošajam trešajam periodam. Jāatzīmē, ka perioda vidū emocijas sita tik augstu vilni, ka abas komandas nedaudz izplūcās, noraidījumus saņēma arī divi ventspilnieki – Golubovičs un Grigulis.

Niks Bērziņš trešā perioda sākumā vairākumā panāca viesiem jau divu vārtu pārsvaru. Tiesa, priecāties bija pāragri. Pat otrādi, nācās krietni panervozēt, jo Liepājas hokejisti atkal atjaunoja neizšķirtu – 4:4. Tobrīd bija jāspēlē vēl desmit minūtes.

Kad bija vēl jāspēlē sešas minūtes, Ventspils klubam atkal bija skaitliskā vairākuma iespēja un to ar precīzu metienu noslēdza Miķelis Pāvelsons. Tie izrādījās uzvaras vārti, lai gan mājinieki centās atgūt zaudēto un nomainīja arī vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Turklāt ventspilnieki trīs no pieciem vārtiem guva skaitliskajā vairākumā, kas ir atzīstams rezultāts.

Jāatzīmē, ka VENTA 2002 šajā spēlē bija pieteikusi tikai trīs (!) aizsargus… Savukārt Grigulis šajā spēlē sakrāja trīs (1+2) punktus.

Pēc šī panākuma ventspilnieki ar 16 punktiem deviņās spēlēs ir joprojām pirmajā vietā, taču cieši pa pēdām seko konkurenti: Mārupei ir 15 punkti astoņās spēlēs, Lido un HS Rīga 2001 – pa 14 punktiem septiņās spēlēs.

Nākamo spēli Ventspils komanda aizvadīs pēc Ziemassvētkiem, kad savā laukumā uzņems Lido vienību. Šī būs jo īpaši svarīga spēle, kurā uzvaras gadījumā varēs jau mierīgāk uzelpot turnīra tabulas kopvērtējumā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002