Ventspils hokeja klubs Venta 2002 svētdien savā laukumā izšķirošajā cīņā par trešo vietu Latvijas čempionāta 1.līgā regulārā čempionāta kopvērtējumā parādīja stipru raksturu un ar 5:3 pārspēja principiālos pretiniekus HK Liepāja Juniors.

Uz šo spēli skatītāji bija sanākuši īpaši daudz, tribīnēs bija aizņemtas praktiski visas vietas. Spēles astotajā minūtē tribīnes varēja gavilēt pirmo reizi – rezultātu atklāja ventspilnieks Deniss Kateriņičs.

Trīs minūtes vēlāk mājinieki nonāca skaitliskajā mazākumā un to lieliski izmantoja viesi, panākot neizšķirtu. Vēl pēc trīs ar pusi minūtēm liepājniekiem jau vienu vārtu pārsvars.

Pēc pārtraukuma ventspilnieki devās laukumā vēl kaujinieciskāk noskaņoti un savu panāca jau otrajā minūtē, kad pēc labas saspēles rezultātu 2:2 panāca Mārtiņš Feifers. Prieki gan nebija ilgi, jo skaitliskajā mazākumā Marks Kaleinikovs ar negaidītu metienu trešo reizi pārspēja Raivi Turku. Pēc šo vārtu zaudējuma vārtsargs atstāja laukumu, dodot vietu vārtos savam kolēģim Denisam Baranovam.

Kā vēlāk noskaidrojās, Deniss turpmākajā spēles gaitā palika nepārspēts. Savukārt ventspilnieki pēc nonākšanas zaudētājos ar 2:3, turpinājumā sameta viesu vārtos trīs ripas. Tas viss notika pēdējā periodā. Vispirms precīzs bija Oskars Grigulis, bet trīs minūtes pirms pamatlaika beigām savus otros vārtus spēlē guva Kateriņičs. Abu vārtu guvumos piespēlēja Jānis Golubovičs.

Viesi nedomāja padoties, tādēļ minūti pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Kārotos augļus tas nenesa, jo 26 sekundes pirms beigām Bruno Bērziņš ieraidīja ripu viesu tukšajos vārtos.

Līdz ar to regulāro sezonu ventspilnieki noslēdza trešajā vietā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Venta 2002 tiksies ar HS Rīga 2000 vienību.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Facebook/HK Venta 2002