Ventspils basketbolisti BBL kausa finālā zaudē Valmierai/ORDO

1181

Basketbola klubs Ventspils piedzīvoja zaudējumu Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņas finālspēlē, kurā spraigā cīņā ar 64:66 piekāpās pašreizējai Latvijas čempionvienībai Valmiera/ORDO.

Spēles pirmo pusi krietni veiksmīgāk aizvadīja ventspilnieki, kuri pamazām iekrāja arvien lielāku pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza savā vadībā ar 37:28. Pēc pārtraukuma valmierieši nedaudz iedzina ventspilniekus, pirms pēdējā ceturtdaļas samazinot starpību līdz tikai trim punktiem (51:54).

Spēles izšķirošo ceturto ceturtdaļu ar kļūdu iesāk ventspilnieki, kas dod iespēju valmierietim Mālmanim gūt 6 punktus pēc kārtas un jau vadībā Valmiera/Ordo (54:57). Divus punktus pēc Dīna piespēles savai komandai atspēlē Zaķis. Vadību Ventspilij atgūst Šķēle ar diviem sekmīgiem caurgājieniem (60:57). Ventspilnieki nespēj sekmīgi noslēgt uzbrukumu, kamēr Valmiera/Ordo izdodas izvirzīties vadībā (60:61).

Spēles pēdējā minūtē soda metienus met Jonāts, realizējot vienu no tiem ( 60:62). Šķēle ar caurgājienu izlīdzina rezultātu (62:62), tomēr Jonāts uzbrukuma pēdējā sekundē gūst divus punktus, vadībā atkal izvirzot valmieriešus. Kārlis Muižnieks sasauc savu komandu uz sapulci, lai izspēlētu rezultatīvi uzbrukumu, kas arī Šķēlem izdodas, 12 sekundes līdz spēles beigām neizšķirts un bumba Valmiera/Ordo (64:64). Kaufmanis iemet pēdējo pustālo metienu, atstājot ventspilniekiem vien četras sekundes uzbrukumam, kas tā arī netiek realizēts. Līdz ar to piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 64:66.