Ventspils slimnīca svin 91.dzimšanas dienu

1489

Otrdien, 27.septembrī, aprit 91 gads kopš tika dibināta Ventspils slimnīca.

Svinīgais slimnīcas atklāšanas pasākums norisinājās 1925.gadā, kur piedalījās toreizējais valsts prezidents Jānis Čakste, izglītības ministrs Arvīds Kalniņš un Veselības departamenta direktors Augusts Pētersons.

1925.gadā, kad slimnīca tika atklāta, tajā tika izveidotas 40 gultas vietas, bet pēc 91 gada Ventspils slimnīca piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas, šobrīd nodrošinot pacientiem vairāk kā 300 gultas vietas.

Īpaši nozīmīgs slimnīcai bija 2010.gads, kad tika apvienotas Ventspils un Talsu slimnīcas, izveidojot Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, kas sniedz ļoti augsta līmeņa veselības aprūpes pakalpojumus visam Ziemeļkurzemes reģionam, un ir vadošā ārstniecības iestāde Ziemeļkurzemē. Ventspils slimnīca ir viena no retajām slimnīcām Latvijā, kas ir pilnībā rekonstruēta, un Talsos uzbūvēta pilnīgi jauna slimnīca. Slimnīcas vadība un darbinieki kopīgiem spēkiem strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienīgu veselības aprūpi. SIA Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek nodrošināta vairāk kā 100 000 reģiona iedzīvotājiem 24 stundas diennaktī. Gadā slimnīca stacionāri ārstē gandrīz 10 tūkstošus pacientu, bet ambulatori tiek sniegta palīdzība gandrīz 60 tūkstošiem.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca nodrošina septiņas galvenās dežūrspeciālistu nozares – intensīvā terapija, pediatrija, ginekoloģija – dzemdniecība, ķirurģija, neiroloģija, traumatoloģija, kardioloģija – iekšķīgās slimības, kā arī tādas nozares, kā oftamoloģija (Kurzemes Acu centrā), infektoloģija, paliatīvā aprūpe, radioloģija – diagnostika, operatīvā oftalmoloģija, operatīvā otolaringoloģija, rehabilitācija un citas. Kopumā slimnīcā pārstāvētas 20 ārstu specialitātes. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā palīdzību sniedz 113 ārsti, 202 māsas, 92 māsu palīgi.