Ventspils basketbolisti bez Janičenoka sastāvā zaudē VEF

1307

Latvijas Basketbola līgas čempionāta līderu duelī sestdien, 12.martā, BK Ventspils savā laukumā ar 80:92 piekāpās sīvākajiem konkurentiem cīņā par pirmo vietu kopvērtējumā – VEF.

Ventspilniekiem šajā spēlē pēdējā brīdī tomēr nevarēja palīdzēt kapteinis un līderis Kristaps Janičenoks. Viņš iedzīvojies nelielā pleca savainojumā.

Spēles sākums ļoti veiksmīgs padevās ventspilniekiem, kuriem gāja spēle no rokas teju visās komponentēs, un tas arī atainojās rezultātā. Nospēlējot ļoti rezultatīvi, mājinieki pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar desmit punktu pārsvaru – 27:17. Līdzīgi gāja arī spēles turpinājumā, taču tad sāka veikties mazāk metienos, turklāt viesi sāka agresīvi spēlēt aizsardzībā un savu panāca. Atpūtā ejot ventspilnieku pārsvars bija vairs tikai viens punkts – 44:43.

Katastrofāli neveiksmīga laukuma saimniekiem aizritēja trešā ceturtdaļa, kurā īsā laikā VEF panāca jau iespaidīgu 14 punktu pārsvaru – 64:50. Ventspils basketbolisti centās atspēlēties un pamazām tas arī nesa augļus. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām starpība bija vairs tikai trīs punkti – 67:70. Taču tad sekoja divi precīzi viesu tālmetieni un atkal jau deviņu punktu deficīts. Lai kā BK Ventspils centās, atgūties vēlreiz vairs nespēja un piedzīvoja zaudējumu, ļaujot VEF vienībai gūt revanšu par decembrī piedzīvoto zaudējumu savā laukumā.

Pa 16 punktiem mājinieku rindās guva Žanis Peiners un Demjers Pitss, bet par vienu mazāk Mārim Gulbim.

Šis panākums rīdziniekiem ļāva kļūt par līderiem kopvērtējumā, atbīdot ventspilniekus uz otro pozīciju.