Ventspils basketbolisti FIBA Čempionu līgas spēlē kapitulē PAOK

1176

BK Ventspils FIBA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra pēdējā kārtā otrdien savā laukumā ar 54:84 piedzīvoja smagu zaudējumu Žaņa Peinera pārstāvētajai Grieķijas vienībai Saloniku PAOK.

Pateicoties šim panākumam, arī PAOK nodrošināja vietu FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā. Ventspils basketbolisti to bija paveikuši jau iepriekš.

Ventspils sastāvā 12 punktus šajā mačā iemeta komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kamēr astoņus punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Ronalds Zaķis. Astoņus punktus guva arī Māris Gulbis.

Tikmēr PAOK sastāvā 14 punktus iemeta Džordans Siberts, kamēr Peineram pieci punkti.

Šī mača rezultātu jau pirmajā uzbrukumā ar precīzu tālmetienu atklāja tieši Peiners. Lai gan pēc tam Gulbis atbildēja ar to pašu, turpinājums Ventspils basketbolistiem bija neveiksmīgs, jo PAOK veica izrāvienu un panāca jau 20:8. Latvijas klubs pirmās desmit minūtes noslēdza ar desmit punktu deficītu (16:26), bet otrās ceturtdaļas sākumā tam izdevās vēl nedaudz samazināt rezultāta starpību.

Tiesa, pēc tam PAOK atkal spēja atrauties virs desmit punktiem, turklāt puslaika beigās viesu pārsvars pieauga jau līdz 17 punktiem (39:22), bet noslēdzošajās minūtēs ventspilniekiem izdevās nedaudz pietuvoties. Lielajā atpūtā Ventspils devās ar 14 punktu deficītu (31:45).

Arī otrais puslaiks aizritēja Ventspils komandai nelabvēlīgā gultnē. Lai gan tā sākumā lietuvietis Edgars Zeļonis iemeta tālmetienu, tuvāk Latvijas klubs nepietuvojās. Tā vietā PAOK savu pārsvaru ar diezgan augstu metienu precizitāti turpināja palielināt – trešā ceturtdaļas beigās viesu vadība sasniedza jau 23 punktu (64:41). Saloniku vienības basketbolisti ne tikai veiksmīgi spēlēja uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, jo regulāri piespieda mājinieku komandu kļūdīties. Pamatlaika izskaņā Grieķijas klubs pārsvars sasniedza jau 30 punktus.