Ventspils izsēj 14 punktu pārsvaru un zaudē Salonikos

1178

Ventspils basketbolisti piedzīvojuši sāpīgu zaudējumu FIBA Čempionu līgas turnīra kārtējā spēlē, viesos Grieķijā pagarinājumā ar 81:85 piekāpjoties Saloniku PAOK. Jāatzīmē, ka pirmajā pusaikā ventsilniekiem bija pat 14 punktu liels pārsvars…

Pirmās šīs spēles minūtes aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā, abām komandām spēlējot punkts punktā, taču ceturtdaļas beigās ventspilniekiem padevās labs izrāviens un panākt 10 punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā izdevās pārsvaru palielināt pat līdz 14 punktiem. Un tad notika tas, kas komandu piemeklē bieži – kritums. To tūliņ pat izmantoja mājinieki: PAOK guva 15 punktus un panāca vadību ar 31:30, bet pirmo puslaiku noslēdza jau ar piecu punktu pārsvaru (39:34).

Otrais puslaiks ritēja ļoti līdzvērtīgi, taču viesiem idevās mājiniekus noķert un pēdējās ceturtdaļas sākumā pat atgūt vadību (50:49). Taču tad mājinieki guva 11 punktus pēc kārtas. Tomēr arī PAOK sniegumā iestājās kritums, un to ventspilnieki veiksmīgi izmantoja, sadeldējot starpību līdz minimumam (61:62).

Pamatlaika beigas aizritēja dramatiski. Svarīgā brīdī Dīns iemeta divus punktus ar sodu, minūti un 43 sekundes pirms beigām panākot izlīdzinājumu 66:66. Lai arī PAOK uz īsu brīdi atguva vadību, Rihards Kuksiks 38 sekundes pirms beigām ar realizētu pustālo metienu panāca 70:69. 13 sekundes pirms finālsirēnas mājinieki divus punktus atspēlēja, bet nākamajā uzbrukumā noteikumi tika pārkāpti pret Dīnu, kas viņam 5,1 sekundi pirms beigām ļāva izpildīt divus soda metienus. Amerikāņu saspēles vadītājs iemeta vienu no diviem, panākot neizšķirtu 71:71, bet PAOK pēc tam izraut uzvaru nespēja. Līdz ar to abas komandas cīņu turpināja pagarinājumā.

Papildlaika sākums ventspilniekiem bija ļoti neveiksmīgs, jo ātri vien nonāca iedzinējos ar 73:81. Izmisīgi cenšoties atspēlēties, izdevās pietuvoties līdz četriem punktiem, taču, lai panāktu neizšķirtu, pietrūka laika.