Ventspils Tehnikuma volejbolisti uzvar Igaunijas skolu sacensībās

1560

Pagājušajā nedēļas nogalē Ventspils Tehnikuma volejbola komanda piedalījās Igaunijas skolu volejbola sacensībās Sadolin Cup 2016 un atgriezās no turnīra ar čempionu kausu. Tādējādi Ventspils Tehnikuma komanda kļuva par divkārtējiem turnīra uzvarētajiem, jo arī iepriekšējā gadā tika svinēta uzvara šajās sacensībās.

Ventspils komanda Igaunijas pilsētā Vīlandē pārstāvēja Latviju, jo 2015.gada 6.novembrī izcīnīja 1.vietu Latvijas skolu sporta federācijas rīkotajās volejbola sacensībās Koknesē vidusskolu grupā 1.līgā.

Ventspils Tehnikums pirmo spēli aizvadīja pret Räpina ÜG komandu, kas iepriekšējā gadā ieņēma trešo vietu. Spēles sākums ventspilniekiem nepadevās, pieļaujot daudz kļūdu, līdz ar to zaudējums pirmajā setā. Spēles turpinājuma, kļūdoties mazāk un servējot agresīvāk, kā arī precīzi darbojoties uzbrukumā, ventspilnieki spēja gūt uzvaru otrajā setā. Trešais, izšķirošais sets, tika aizvadīts vēl pārliecinošāk nekā otrais un pirmā uzvara izcīnīta (2:1 pa setiem).

Otrā spēle sekoja uzreiz pēc pirmās spēles. Pretī stājās Loksa G komanda. Pirmais sets tikai aizvadīts ļoti labi, jo Ventspils spēlētāji saprata, ka atslābināties nedrīkst un guva pārliecinošu uzvaru pirmajā setā. Taču otro setu iesāka nestabili, pieļaujot daudz kļūdu, kas ļāva pretiniekiem seta izskaņā izvirzīties vadībā ar divu punktu pārsvaru (17:19). Pēc ventspilnieku pieprasītās minūtes pārtraukuma, spēlētāji spēja izlīdzināt rezultātu līdz 19:19. Seta galotnē nekļūdoties, Ventspils Tehnikuma volejbolisti izcīnīja uzvaru setā ar 21:19, līdz ar to uzvarot arī otru spēli (2:0).

Trešajā spēlē (pret Nõo RG) un ceturtajā spēlē (pret Suure-Jaani G) tika gūtas divas ļoti pārliecinošas uzvaras ar rezultātiem 2:0.

Līdz ar to pirmā diena noslēdzās ar astoņiem punktiem četrās spēlēs, zaudējot tikai vienu setu pirmajā spēlē (8:1). Pirmā vieta grupā un tiesības spēlēt finālā.

Otrās dienas fināla spēlē Ventspils Tehnikuma volejbolistiem par zelta medaļām cīnījās ar Loksa G komandu, ko iepriekšējās dienas otrajā spēle izdevās uzvarēt ar 2:0. Arī fināla spēle aizritēja bez pārsteigumiem un likumsakarīga uzvara ar 2:0. Tādējādi 2.vietā atstājot Loksa G komanda, bet 3.vietā Nõo RG komanda.

Ventspils Tehnikuma komandā spēlēja Jūlija Kozinda, Liāna Skvorceviča, Annija Helmane, Toms Ārbergs, Kārlis Švēde-Grīnbergs, Krists Bartaševics, Kristers Lebedeks, Valdis Vilbrants, Niks Puriņš. Komandas treneris: Edgars Zviedrāns.