Aprīļa vidū sagaidāma spēcīga magnētiskā vētra, kas var negatīvi ietekmēt vispārējo pašsajūtu, brīdina speciālisti.

Magnētiskā vētra var ilgt līdz pat vairākām dienām, kuru laikā notiek straujas magnētiskā lauka izmaiņas. Nav retums, ka magnētisko vētru laikā pasliktinās veselība un psiholoģiskais stāvoklis.

Gandrīz jebkurš cilvēks vairāk vai mazāk  sajūt magnētisko vētru ietekmi. Lielākā daļa to panes vieglāk, taču ir cilvēki, kuri šādos periodos nespēj darīt neko.

Ja cilvēks iepriekš zina precīzus magnētisko vētru datumus un sagatavojas tām, tad magnētisko vētru ietekmi var krietni samazināt. Spēcīgākā no magnētiskajām vētrām gaidāma 16. un 17.aprīlī, lai gan kopumā tās šajā mēnesī būs vairākas.

Ģeomagnētiskās svārstības piecu baļļu stiprumā divas dienas pēc kārtas ietekmēs cilvēkus. Šajā laikā ir iespējamas problēmas gan ar fizisko veselību, gan  psiholoģisko noskaņojumu: var būt uzbudināmības uzliesmojumi, kurus nomainīs apātija. Cilvēki, kuriem ir garīgi traucējumi, ir pakļauti īpašam riskam.

Magnētisko vētru laikā labāk neuzturēties saulē ilgstoši, tāpat nav ieteicamas  fiziskās aktivitātes ar pastiprinātu slodzi, taču viegli vingrinājumi nāks veselībai  par labu. Šajā laikā nav ieteicams daudz ēst taukainu pārtiku, sāļu ēdienu, kā arī  smēķēt un lietot alkoholu.

 

6.04.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pexels