Immer Digital: Latvijā izvēlēties inovatīvu iepakojumu kavē finansiālie aspekti

1480
Foto: Zane Bitere/LETA
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijā uzņēmumus izvēlēties inovatīvu iepakojumu nereti kavē finansiālie aspekti, uzskata elastīgā iepakojuma materiālu ražotāja Immer Digital rīkotājdirektors Oļegs Savickis.

“Gribasspēka ziņā Latvijas uzņēmumi ir gatavi mūsdienīgiem un inovatīviem produkcijas iepakojumiem, taču viss atduras pret cenu – cik gala rezultātā izmaksās produkts. Psiholoģiski nereti to ir grūti atļauties. Šķiet, ka papīra maisiņā ir vieglāk un lētāk iepakot,” pauda Savickis.

Viņš arī norādīja, ka īpaši tas attiecas uz mazajiem un vidējiem ražotājiem. Tikai pēc tam, kad apgrozījumu izdevies audzēt, uzņēmēji sāk domāt par iepakojuma īpašībām.

Savickis piebilda, ka Immer Digital ir apzinājis plašu loku potenciālo sadarbības partneru un veic skaidrojošo darbu par kompānijas ražotā iepakojuma īpašībām.

“Esam apzinājuši praktiski visus, ar visiem cenšamies nodibināt kontaktu. Ir jāstrādā pie potenciālo klientu loka, jāpiegādā viņiem paraugi un jāparāda savas iespējas. Jo, piemēram, mazāks ražotājs domā citādāk. Viņam vajag radīt savu preci, iepakot to un pārdot. Lieliem uzņēmumiem ir resursi iedziļināties iepakojuma veidā un produkta tālākajā dzīves ciklā, bet mazajam ražotājam tādas iespējas nav,” teica uzņēmuma rīkotājdirektors.

ImmerDigital dibināta 2015.gada beigās ar mērķi Ventspilī ražot elastīgo iepakojumu pārtikas un nepārtikas precēm.

ImmerDigital ir otrā uzņēmumu grupas ImmerGroup ražotne. Elastīgo polimēru iepakošanas materiālu rūpnīca Ukrainā ImmerUkrplastic nodrošina ražošanas ciklu no granulām un krāsām līdz gataviem materiālu ruļļiem un maisiem.