Daudzi šodien meklē atbildes uz jautājumiem: Kas notika? Kāpēc atsevišķi politiskie spēki tik prasti nodod vēlētājiem dotos dzelžainos solījumus? Kāpēc JV izgāza pašas vadīto valdību, lai veidotu apšaubāmu sadarbību ar ASV OFAC sankcionētā Lemberga vadīto “Latvijai un Ventspilij” un tās satelītu ZZS? 

Atbilde ir meklējama ASV OFAC 2019.gada 9.decembra sankciju pamatojumā, kurā izklāstītie sankciju piemērošanas argumenti ar uzviju tiek realizēti mūsu acu priekšā.

Proti: “Lembergs kontrolē subjektus ar politisko partiju un korumpētu politiķu starpniecību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas sava ekonomiska labuma gūšanai. Lembergs savu ietekmi pār politisko partiju vadību izmantojis, lai veidotu valdības sastāvus un ieceltu amatos atsevišķas valsts amatpersonas, kā arī lai traucētu citām valsts amatpersonām iegūt vadošos amatus. Turklāt Lembergs ir piesaistījis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus, lai aizsargātu savas intereses un grautu politiķus, kurus viņš citādi nevarēja kontrolēt.”

Brutāli pārkāpjot vēlētājiem dotos solījumus, mūsu acu priekšā faktiski tiek realizēts valsts apvērsums. Izmisums ir tik liels, ka pat līdz šim guļošie aģenti tiek iedarbināti vienlaicīgi, nenotiek nekāda maskēšanās, slēpšanās.

Papildus, jāsaka, ka 21.septembrī publiskotajā mūsu specdienestu ziņojumā, tiek prognozēts, ka Krievijas mēģinājumi destabilizēt situāciju Baltijas valstīs, izmantojot Krievijai pieejamos līdzekļus, turpināsies vai pat pastiprināsies. Specdienesti norāda, ka Krievija arī turpmāk izmantos hibrīdās metodes vai militāras operācijas savas ietekmes izplatīšanai.

Un te ir vērts atgriezties pie nu jau gadu notiekošajiem neizskaidrojamajiem Latvijas politiskajiem manevriem, rodot atbildi uz jautājumu, kurš ir patiesais šo notikumu beneficiārs (patiesais labuma guvējs)? Vai pašreiz netiek realizēts populārās filmas “Krimināllieta iesācējiem” scenārijs?

 

25.09.2023. / Autors: Aivis Landmanis / Foto: Valsts kanceleja