Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš apsūdzēts smagos noziegumos un jau 11 gadus tiesā sēž uz apsūdzēto sola,  savā kārtējā videoperformancē š.g. aprīlī klausītājus iepazīstināja ar, viņaprāt, satraucošo stāvokli Latvijas tieslietu sistēmā. Acīmredzot tuvojošās izmaiņas tieslietu augstākajos posteņos – ģenerālprokuratūrā un Augstākajā tiesā, izraisījušas paniku Lemberga līdz šim tik līdzsvarotajā un pārskatāmajā ikdienā.

Minētajā videoperformancē, slēpjoties aiz uzspēlētas ironijas un viegluma, A.Lembergs  ņirgājas par ģenerālprokurora un Augstākās tiesas priekšsēdētāja ievēlēšanas procesu. Lai arī A.Lemberga aktiera dotības līdz šim neviens nav apšaubījis, tomēr šoreiz viņa sniegumā varēja novērot dusmas par zaudēto ietekmi amatpersonu izvēlē. Acīmredzot vienīgais, kas vēl atlicis, ir regulārā ņirgāšanās par esošo valdību, Saeimu, prezidentu, atsevišķiem deputātiem un ģenerālprokurora amata kandidātiem – Juri Jurisu un Jāni Ilsteru. Pēc Lemberga domām, no šiem diviem vienu  Bordānam izdosies “izstumt caur Tieslietu padomi”.

Jau šāda doma vien, cilvēkam, kurš 30 gadu garumā ir dažādos veidos  – zoodārzā, mašīnās un pirtīs – izvēlējies īstos kandidātus savu ieceru realizēšanai valsts augstākajiem amatiem, var radīt diskomfortu visos līmeņos. Turpmāk mums pastāv  iespēja dzirdēt aizvien jaunas ideju “pērles” par procesiem, kuru gaitu Lembergs vairs nekontrolē un nevar ietekmēt.

Ne velti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojumu, ka no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs it kā ietekmējis un korumpējis amatpersonas.

Vēl gada sākumā – februārī KNAB šefs Jēkabs Straume žurnālistiem nesniedza informāciju saistībā ar OFAC paziņojumu par sankciju piemērošanu A.Lembergam, taču šobrīd birojs apstiprina, ka uzsākta resoriskā pārbaude par paziņojumā pausto informāciju. Tātad process ir sācies. Sekojot tā gaitai, būs iespēja pārliecināties, vai KNAB spēs pierādīt to, par ko ir informēts jebkurš  Latvijas politikas vērotājs daudzu desmitu gadu garumā.

06.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs