Rubrika ar šādu nosaukumu nesen parādījās portālā ventasbalss.lv. Identiska rubrika jau sen atrodama Ventspils pašvaldības oficiālajā portālā, kurā savulaik bija arī rubrika  “ĢVK melo”. Ko šīs rubrikas “atmasko”?

Izrādās, valdošā kliķe tajās ar dubļiem liek apbērt ikvienu, kurš uzdrīkstas paust savu viedokli. Visvairāk, protams, tiek Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem, kuriem tā pati vara liedz šajos portālos un laikrakstā “Ventas Balss” skaidrot savu lēmumu argumentāciju un izteikt savus viedokļus. Tikai pateicoties procesam, kurā Ģirts Valdis Kristovskis tiesai prasa atzīt visu deputātu tiesības uz izteikšanos pašvaldības apmaksātajos masu saziņas līdzekļos, rubrika “ĢVK melo” tika slēgta. Diemžēl varu uzurpējošai kliķei kaut kādi tiesas procesi neliedz attīstīt propagandas un melu teorijas.

Par ko iestājas pašvaldības oficiālais portāls, avīze un portāls “Ventas Balss”

Nav šaubu, tajos komplimentāri tiek atspoguļoti Aivara Lemberga viedokļi, slavēta pastāvošā kliķe. Tai netīkamais tiek noliegts, kritizēts un pat ienīsts. Viss šis process, protams, ir Lemberga vadīts. Domē ir Lemberga vadīta Mārketinga padome, izveidota vesela Mārketinga nodaļa, institūcijas, kuras pilda kliķes propagandas un melu pārraudzības un izplatīšanas centru funkcijas. Vēl nesen darbību veica Lemberga vadītā “Ventspils Attīstības aģentūra”, kurai bija divas funkcijas – pirmkārt, gādāt, lai Lembergs varētu saņemt pašvaldībai izkrāpto aptuveni 100 000 eiro lielo gada algu, otrkārt, pildīt vienu no daudzajām  Lemberga propagandas un melu teorijas realizācijas atzara funkcijām. “Ventspils Attīstības aģentūras” propagandas atzara darbu pārtrauca ASV sankcijas, diemžēl pārējie propagandas un melu atzari, pie kuriem pieskaitāmi ir arī pašvaldības oficiālais portāls, portāls un avīze “Ventas Balss” šīs nodarbes turpina. Visā šajā propagandas un melu virpulī ir ierautas pašvaldības iestādes, kapitālsabiedrības, biedrības. Tā teikt, darīsiet un rakstīsiet, ko mēs jums liksim, ja nē – varat staigāt. 

Ar ko tik Lemberga propagandas mašīna nebaro sabiedrību! Mums tiek stāstīts, cik labs, strādīgs un nesavtīgs ir biedrs Lembergs, kā biedrs Lembergs ik gadu nes “Ļeņina baļķi”, cīnās ar NATO karavīriem, vārdu sakot, ir gaismas nesējs, kuru nekrietnā vara grasās iesprostot tumšās cellēs. Pēdējais melu teorijas un nekrietnības hits ir Lemberga salīdzināšana ar Krievijas opozicionāru Navaļniju. 

Desmitgadēm mūsu acu priekšā izvērstā Lemberga propagandas un melu mašīna visnotaļ ir Trešā reiha propagandas ministra Paula Jozefa Gebelsa cienīga. Un kā nu ne, ja Lembergs pats reiz bija Komunistiskās partijas ideoloģiskais sekretārs, tātad dedzīgi kalpoja varai, kura ar uzviju piekopa arī Trešā reiha propagandas un melu teoriju labākās iestrādnes.

Kā zināms, Gebelsa un visnotaļ arī tā skolnieka Lemberga “lielo melu” taktika propagandas darbībā balstās uz principu, ka, pietiekami daudz reižu atkārtojot melus un sagrozot informāciju, plašām tautas masām ir iespējams iestāstīt, ka tā ir patiesība.

Kā tiek finansēta Gebelsa cienīgā propaganda?

Tiem, kuri domā, ka Lemberga kliķe savu propagandu un melus apmaksā pati, nāksies vilties. Hunta gādā, lai par ventspilnieku smadzeņu skalošanu maksātu paši ventspilnieki. Ventspils oficiālā portāla, tā uzturētāja Ventspils Digitālā centra, Mārketinga padomes, Mārketinga nodaļas, pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību izplatītas propagandas un melu teorijas un tā saucamās Lemberga preses konferences vistiešākā veidā apmaksā nodokļu maksātāji.  

Arī Gundegas Mertenas vadītais portāls un avīze “Ventas Balss” dāsni tiek finansēta no ventspilnieku makiem. Tikai šī propagandas un melu teorijas atzara stutēšanai pēdējo desmit gadu laikā ir iztērēti ne mazāk kā 3 miljoni eiro lieli sabiedriskie līdzekļi. Līdz 2020.gadam lielākā “Ventas Balss” finansētāja loma tika iedalīta Ventspils pilsētas domei un toreiz Lemberga kontrolē esošajai Ventspils brīvostas pārvaldei. Pēdējo gadu laikā Lembergs propagandista finansēšanas afērā ir iesaistījis arī pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības. 

Tā pēc 2020.gada un jau 2021.gada pieejamās informācijas “Ventas Balss” kā minimums ir saņēmusi (-saņems): no Ventspils pilsētas domes 66 776 eiro, no Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” 33 160 eiro; no Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Digitālais centrs” 59 094 eiro; no “Olimpiskā centra “Ventspils” 10 320 eiro; no “Kurzemes filharmonijas” 48 415 eiro; no Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes 17 155 eiro; no SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  42 000 eiro. 

Šogad ir parādījies vēl kāds jauninājums. Pilsētā tiek izplatīti Ventspils bibliotēkas pasūtītie tā saucamie pašvaldības informatīvie izdevumi un pašvaldības un tās institūciju izdotie tiesību aktu skaidrojumu bukleti. Arī šo izdevumu patiesais mērķis tiek ignorēts, to saturs acīmredzot ir pakļauts Lemberga propagandas un melu teorijai. Kā zināms, neviens administratīvais akts tajos tā arī netiek publicēts un informatīvo izdevumu rotā vadoņa “jaukais” foto. Šis skaistums mums, nodoķu maksātājiem, šogad izmaksās 115 600 eiro.

Mīļie ventspilnieki! Šī ir jūsu nauda, kuru, bez jūsu piekrišanas kliķe novirza jūsu pašu smadzeņu skalošanai. Ironiskākais šajā stāstā ir fakts, ka par avīzes “Ventas Balss” izplatīto propagandu un meliem jūs maksājat divreiz, otro reizi to abonējot un pērkot.

 

25.02.2021. / Autors: Aivis Landmanis, Ventspils pilsētas domes deputāts / Foto: Pixabay