Kamēr puspasaule jau zina, kas ir Aivars Lembergs un kādos smagos noziegumos viņš ir apsūdzēts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tikai sāk skatīties, vai tiešām ir kāds pamats apsūdzībām. Tāpat arī uz iesniegumiem par Lembergu KNAB atbild visai «atturīgi», telefonintervijā portālam BNN pauž Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans.

Feldmans, kurš reiz rakstījis iesniegumu KNAB par Lembergu un nu jau sankcionēto Latvijas Tanzītbiznesa asociāciju saistībā ar aizdomām par interešu konfliktu, norāda, ka «KNAB toreiz bija ļoti «atturīgs» savā atbildē uz šo iesniegumu».

Arī BNN rīcībā nonācis kāds iesniegums, kas ticis adresēts KNAB. Proti, ka Lembergs privātām vajadzībām izmantojis publiskos resursus, taču KNAB kārtējo reizi nav konstatējis nekādus pārkāpumus.

Šajā iesniegumā lūgts izskatīt, vai Lembergs netērē publiskos līdzekļus privātām vajadzībām, domes darbalaikā uzdodot pašvaldības juristam Ojāram Rudzītim meklēt informāciju datu bāzē Lursoft.

BNN tiek informēts, ka Rudzītis sameklējis Lembergam nepieciešamo informāciju par AS Kālija parks un to izdrukājis. Uz izdrukas redzams, ka tas darīts domes darbalaikā, turklāt iegūt šādu informāciju ir maksas pakalpojums. AS Kālija parks nekādi neattiecas uz pašvaldības darbu, taču, kā norāda iesnieguma autori, pastāv reāla iespēja, ka astoņu lappušu garo iesniegumu savā darba laikā sagatavojis Rudzītis.

Taču KNAB, atbildot uz iesniegumu, norāda, ka nav konstatēti likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normu pārkāpumi.

Birojs savā atbildē skaidro, ka pārbaudes laikā netika iegūts pierādījums, ka Lembergs, realizējot valsts amatpersonas pilnvaras būtu pieprasījis Rudzītim izdruku no Lursoft par akciju sabiedrību Kālija parks, lai to pievienotu iesniegumam, kas adresēts akciju sabiedrībai Kālija parks.

KNAB savā atbildē raksta, ka izziņa tika pievienota kļūdas dēļ. Tas, kā šī izziņa vispār ir nonākusi pie Aivara Lemberga, šķiet, nevienu neinteresē. Turklāt pašā Aivara Lemberga dokumentā ir skaidri norādīts, ka šāda izdruka ir iesnieguma pielikums.

Kā Feldmans ironizē par KNAB kopumā  – KNAB laikam ir «visnezinošākā iestāde uz pasaules». Lai gan ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums par Lemberga korumpētību izskanēja 2019.gada 9.decembrī, KNAB šo paziņojumu sāka pārbaudīt tikai šī gada 22.aprīlī.

Kā norāda OFAC, Lembergs atkārtoti apsūdzēts par naudas atmazgāšanu, kukuļošanu un varas ļaunprātīgu izmantošanu. Paziņojumā teikts, ka Lembergs kontrolē struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas savam personīgajam ekonomiskajam labumam.

20.05.2020./Autors: BNN / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs