Pabriks: Darījumi mediju nozarē ir valsts drošības jautājums

1178
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Darījumi mediju nozarē ir valsts drošības jautājums, līdz ar to premjeram Mārim Kučinskim un ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam nepieciešams aktīvi strādāt pie tā, lai kontrolētu drošībai stratēģiskos uzņēmējdarbības virzienus. Šādu viedokli paudis Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

“Mediji ir viena no stratēģiskajām nozarēm, kurā biznesa darījumi ir jāvērtē arī, balstoties uz drošības kritērijiem. Izskanējusi, neoficiālā informācija par MTG iespējamo pārdošanu un ar to saistītie riski mediju koncernam nonākt Latvijai nelojālu īpašnieku rokās. Tas no jauna aktualizē manu jau pirms četriem gadiem rosināto priekšlikumu definēt šīs stratēģiskās nozares. Diemžēl šis priekšlikums jau vairākus gadus ir iestrēdzis valdībā, un tagad ir uzskatāms piemērs, cik tā ir liela kļūda,” uzsvēra Pabriks.

Viņš uzsvēra, ka “mūsdienās vairs nepietiek tikai ar ekonomisko un korupcijas izvērtējumu, analizējot jaunu investīciju ienākšanu Latvijā vai ekonomiskos procesus kā tādus”. “Ir jāanalizē drošības riski, jo mēs dzīvojam dezinformācijas un hibrīdkara laikmetā, kad apdraudējums valsts drošībai nav tikai tiešs, militārs uzbrukums,” uzsvēra Pabriks. “Tieši tāpēc uzskatu, ka valstij ir jābūt iespējai kontrolēt drošībai stratēģiskos uzņēmējdarbības virzienus, un tam ir jābūt nostiprinātam likumā, kā tas ir jau vairākās citās Eiropas Savienības valstīs. Aicinu premjeru un ekonomikas ministru neatlikt šī jautājuma risināšanu un steidzamības kārtā to virzīt tālākai apspriešanai.”

Publiskā vidē nonākusī neoficiāla informācija liecina, ka MTG kā vienotu paketi vēlas pārdot savus mediju kanālus, kas darbojas visās trīs Baltijas valstīs, un banka SEB ir pilnvarota meklēt pircēju. Kanālu cena esot nepilni 100 miljoni eiro, un potenciālie pircēji visticamāk tiek meklēti ārpus Baltijas valstīm.