Latvija šobrīd ir iesaistīta nopietnā informatīvā kara situācijā, kur jebkas, ko Latvija dara savas drošības garantēšanai un neatkarības aizstāvēšanai tiek nemitīgi pakļauts dažāda veida informatīviem uzbrukumiem, sarunā ar aģentūru LETA sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).

Rinkēvičs norāda uz gadījumu, kad šī gada februārī tika izplatīta maldinoša informācija par noziegumu, ko it kā izdarījuši Lietuvā dislocētie Vācijas karavīri.

“Šādas sīkas provokācijas, lai maksimāli noskaņotu pret NATO karavīriem Baltijas valstīs un Polijā, ir iespējamas. Šādu risku mēs apzināmies un tam ļoti nopietni gatavojamies gan mēs, gan Kanāda,” stāsta Rinkēvičs.

Uzbrukumu mērķauditorijas varētu būt gan Latvijas sabiedrība, gan arī Kanādas sabiedrība, ar nolūku mazināt Kanādas vēlmi pildīt savas NATO sabiedroto saistības.

Šajā sakarā ministrs norāda, ka, šobrīd notiekošās vizītes laikā Kanādā, intervijās Kanādas medijiem nācies stāstīt par Latvijas vēsturi un Latvijas šī brīža situāciju.

“Jau ir bijuši mēģinājumi ar dažādiem rakstiem un publikācijām Kanādas presē parādīt, ka Latvija ir kaut kur tālu un kāpēc Kanādai kaut kas būtu jādara,” norāda Rinkēvičs.

Viņš vizītes laikā Kanādā līdz šim pārrunājis gaidāmo Kanādas daudznacionālā bataljona kaujas grupas izvietošanu Latvijā, apspriežot veidus, kā maksimāli nodrošināt to, lai bataljona ierašanās un darbība būtu pasargāta no informatīviem uzbrukumiem, kā arī praktiskas dabas jautājumus, kas skar loģistiku, infrastruktūru un līgumu par karavīru statusu.

“Notika vienošanās par ciešu sadarbību starp abu valstu Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, veidojot sadarbības grupu, lai spētu atklāt sīkas provokācijas,” uzsvēra ministrs.

Kā ziņots, ministrs šobrīd ir devies vizītē uz Kanādu, kur ticies ar vairākām Kanādas amatpersonām, mudinot attīstīt abu valstu saites gan ekonomikā, gan aizsardzībā, un pārrunājis ieguvumus no CETA, kā arī jautājumus par “Brexit” un atbalstu Ukrainai.

Autors: LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA