Smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs sevi pie oligarhiem nepieskaita. Viņš nevarot nemaz būt oligarhs, jo, viņaprāt, “oligarhs ir tikai tas, kas nav oficiāls politiķis”, tā viņš izsakās intervijā laikrakstam Diena.

“No latviešiem ietekmīgākais neapšaubāmi ir [Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja apcietinātais Māris] Martinsons. Es viņam neko nepārmetu, viņš pareizi visu dara, darbojas pa pilnu spektru – viņam ir savi ietekmes aģenti ZZS, nacionāļos, Jaunajā Vienotībā, Attīstībai/Par!, arī pie jaunajiem komunistiem jeb bordāniešiem un arī pie Kaimiņa. Līdz ar to viņam ir vislielākais ietekmes areāls,” intervijā Dienai norāda Lembergs.

Taujāts par ZZS nākotnes izredzēm, Lembergs norāda uz vairākām kļūdām, kuras politiskais spēks esot pieļāvis priekšvēlēšanu periodā. Viena no šādām kļūdām esot bijusi Ministru prezidenta Māra Kučinska pozicionēšana par ZZS “politisko seju”, otra – sevis nosaukšana par čempioniem.

Ņemot vērā ZZS mazās izredzes kļūt par valdības locekļiem, Lembergs paredz, ka šajā Saeimas sasaukumā cerība izveidot valdību ir “stipri minimāla”, un, pat ja to izdosies izveidot, tad ne uz ilgu laiku. Lembergs min Saeimā ievēlēto partiju atšķirīgās intereses, kā arī politiķu vēlmi ilgstoši turēt ļaunu prātu par katru sīku aizvainojumu no konkurenta puses. “Tie, kas slimo ar šādu ļauna prāta turēšanu, nevar gūt panākumus politikā,” ar šādu jaunu personīgo pārliecību sevi pasniedz Lembergs. “Nu, lūk, šāda attieksme, protams, uzliek lielu zīmogu visam šim stāstam. Cerība [šajā Saeimā izveidot valdību], es domāju, ir stipri minimāla. Pat ja ko izveidos, tad ne uz ilgu laiku.”
Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA