Bažas par iespējamo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Saskaņas sadarbību nākamajā valdībā ir vienīgi infantils un diletantisks priekšvēlēšanu sauklis, kas orientēts uz mazzinošu vēlētāju, intervijā aģentūrai LETA paudis partijas Latvijas attīstībai valdes loceklis Edgars Jaunups.

Pēc viņa teiktā, katrs cilvēks, kurš kaut ko zina par Latvijas politiku, saprot, ka “dabūt cauri lēmumu iet koalīcijā ar Saskaņu ZZS ir tikpat neiespējami kā nacionālajā apvienībā”. “Vidējais ZZS deputāts Saeimā ir tik nacionāls, ka būtībā neatšķiras no “tēvzemiešiem”. Aivars Lembergs, iespējams, gribētu tādu koalīciju, bet viņam jau sen nav tik lielas ietekmes ZZS, lai noteiktu, ar ko viņi ies koalīcijā,” uzskata Jaunups.

Politiķis ir pārliecināts, ka ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis nekad nepiekristu iet koalīcijā ar Saskaņu, jo viņš ir “jau cilvēks gados un domā, kā noslēgt savu politisko karjeru”. Neskatoties uz savu kādreizējo padomju darba pieredzi, pēdējos 20 gados Brigmanis ir būvējis savu tēlu kā ļoti nacionāls politiķis, novērojis Jaunups.

“Es šo atsevišķu žurnālistu un Vienotības biedru histēriju par ZZS un Saskaņas koalīcijas nepieļaušanu vērtēju tikai kā priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu,” uzsvēra Latvijas attīstībai valdes loceklis, vienlaikus gan norādot, ka ZZS un Brigmanis Latvijai ir bīstami pavisam citu iemeslu dēļ – viņi tur valsti stagnācijā. “Mēs atpaliekam nu jau ne tikai no Igaunijas, bet arī no Lietuvas, cilvēki aizbrauc un pesimisms vairojas,” sacīja politiķis.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA