Nosvinēti 31 mlj. eiro vērtās Ventspils koncertzāles spāru svētki!

1201

Piektdien dažāda ranga amatpersonu, kā arī pašu arhitektu un būvnieku klātbūtnē tika nosvinēti Ventspils mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju jaunās ēkas spāru svētki. Ēka tagad ir zem jumta, tomēr vēl veicamā darba ir daudz. Plānots, ka jaunās ēkas atklāšana varētu notikt 2019.gadā.

Kā pasākuma atklāšanas laikā uzsvēra Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, “Ventspils Mūzikas vidusskolā talantus spodrina katrs desmitais Ventspils skolnieks, par mūzikas izglītības iespējām interesējas un to aktīvi izmanto visa reģiona bērni un jaunieši, turklāt šī tendence ir aizvien pieaugoša”. Viņa norādīja, ka bērni mūziku turpmāk varēs apgūt jaunās, modernās telpās, savukārt paši ventspilnieki un jebkurš cits Latvijas vai citas valsts iedzīvotājs baudīt koncertus un plašu kultūras pasākumu klāstu reģionālajā koncertzālē.

Ventspils koncertzāli un mūzikas skolas ēku uzsāka celt tieši pirms gada – pērn februārī. Ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Gada laikā kopš ēkas būvniecības sākuma ir samontēta lielākā daļa jumta tērauda konstrukciju. Konstruktīvi pilnībā izbūvēta ēkas tehnisko telpu daļa, mazā zāle, ātrija zona ar administratīvajām telpām un bibliotēku. Virs lielās zāles izbūvētas pārseguma tērauda konstrukcijas un puse no dzelzsbetona pārseguma. Izbūvētas arī 85% Mūzikas vidusskolas nodarbību telpu, martā plānojot pabeigt arī atlikušo trešā un ceturtā stāva tehnisko telpu izbūvi ēkas rietumu pusē. Pirmā un otrā stāva telpās, kurās ir pārsegumi, tiek veikta iekšējo inženiertīklu izbūve. Ēkas ārējie inženiertīkli praktiski jau ir pabeigti.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs Haascookzemmrich Studio 2050. Būvdarbus veic apvienība Merks – Ostas celtnieks, kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās ptuveni 31 miljonu eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Kultūras ministrija