Palameika: Dimanta līgā katras sacensības ir jauns izaicinājums

1467

Dimanta līgā katras sacensības ir jauns izaicinājums, kurā viss ir iespējams, taču šoreiz viss sanāca labāk nekā iepriekšējās sacensībās. Tā pēc uzvaras Dimanta līgas posma sacensībās Marokā sacīja latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika.

Talsos dzimusī ventspilniece sacensībās Marokā sasniedza savu sezonas labāko rezultātu. Viņai labākajā mēģinājumā padevās 64,76 metrus tāls metiens. Turklāt tas ir viņas karjerā ceturtais visu laiku tālākais raidījums.

Jau pirmajā metienā Madara sasniedza labu rezultātu, raidot šķēpu 61,94 m tālumā. Otrais metiens sanāca nedaudz tuvāk (58,37 m), bet ar trešo tika sasniegti 64,76 m, kas ir ceturtais labākais pasaulē šosezon un šo sacensību rekords.

Ceturtajā mēģinājumā Madarai izdevās vēlreiz pārsniegt 60 metru robežu (60,92 m), bet piektajā mēģinājumā viņas uzvaru apdraudēja igauniete Līna Lāsma. Viņa aizmeta šķēpu 63,65 metru tālumā un laboja Igaunijas rekordu, taču pēdējā mēģinājumā vairs rezultātu neuzlaboja, iegūstot otro vietu.

„Šoreiz viss sanāca daudz labāk nekā Dohā (pirmajā posmā), kur es vēl tikai pārbaudīju sava metiena tehniku,” pēc sacensību beigām komentēja Palameika. „Rabātā ierados ar daudz lielāku pārliecību par saviem spēkiem. Jaunajā kvalifikācijas sistēmā, kurā sešus mēģinājumus izpilda pirmās četras sportistes, vēlējos uzsvaru izdarīt uz pirmo metienu. Turpināšu smagi strādāt. Dimanta līgā katras sacensības ir jauns izaicinājums, kurā viss ir iespējams.”

Palameikai šī ir otrā uzvara atsevišķā Dimanta līgas posmā – pagājušajā sezonā viņa to pašu paveica Londonas posmā ar 65,01 metru tālu metienu. Pagājušās sezonas kopvērtējumā viņa ieņēma trešo vietu, bet šobrīd izvirzījusies vadībā, neskatoties uz relatīvo neveiksmi sezonas pirmajā posmā, kad palika septītajā vietā un ārpus punktu sadalījuma. Šobrīd Madara gan dala pirmo vietu ar divām citām sportistēm.