Ventbunkera finansējumu augstskola tērēs pētījumiem un studentu atbalstam

1579

Ventspils ostā strādājošā tranzīta nozares uzņēmuma AS Ventbunkers piešķirto 150 000 eiro lielo finansējumu Ventspils Augstskola (VeA) varētu izlietot pētījumiem un studentu atbalstam, klāstīja VeA rektore Gita Rēvalde.

Konkrēti finansējuma izlietojuma mērķi tiks definēti sadarbības līgumā, ko plānots noslēgt starp VeA un Ventbunkeru. Līguma izstrādes gaitā starp augstskolas un uzņēmuma vadības pārstāvjiem vēl notiks sarunas, lai vienotos par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem, tostarp konkrētiem finansējuma izlietojuma mērķiem. Viens no tādiem varētu būt atbalsts pētījumu veikšanai, nodrošinot atalgojumu zinātniekiem, augstskolas mācībspēkiem. Kā skaidroja VeA rektore, tie būtu pētījumi reģionālajā ekonomikā, loģistikā u.c. līdzīgās jomās, kas vienlaikus atbilst gan Ventbunkera darbības specifikai, gan VeA apgūstamajiem studiju virzieniem.

Vēl viens iespējamais finansējuma izlietojuma mērķis varētu būt atbalsts studentiem, tostarp viena no atbalsta formām varētu būt stipendijas piešķiršana talantīgākajiem studentiem, tāpat tas varētu būt arī cita veida atbalsts sociāli mazaizsargātiem studentiem, pieļāva Rēvalde, norādot, ka detalizēti finansējuma izlietojuma mērķi vēl tiks atrunāti sarunu gaitā.

VeA rektore pieļauj, ka sadarbības līgums starp VeA un Ventbunkeru varētu tikt noslēgts tuvākā mēneša laikā. Pašlaik augstskola ir saņēmusi Ventbunkera vēstuli, kurā uzņēmuma valde informē par savu lēmumu finansēt VeA, paredzot tai piešķirt 150 000 eiro. VeA rektore pieļauj, ka finansējumu augstskola varētu saņemt un sākt izlietot jaunā studiju gada sākumā septembrī.

To, kā veidosies sadarbība, rādīšot laiks, bet, pēc VeA rektores rīcībā esošās informācijas, Ventbunkers esot ieinteresēts ilgtermiņa sadarbībā ar augstskolu.