Gadu desmitiem Ventspilī Aivara Lemberga tēlu ir veidojuši un uzturējuši «Lemberga propagandisti» – avīze un portāls Ventas Balss, Kurzemes Televīzija, SIA SkaTVis un Ventspils pilsētas domes iestāde Ventspils Digitālais centrs,  komentē Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

Viņš norāda, ka vēsturiski šim pretlikumīgajam mērķim, visticamāk, ir tērēti desmitiem miljonu vērti sabiedriskie līdzekļi no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību, biedrību un Ventspils brīvostas pārvaldes kontiem. «Situācijas vērtējums – KORUPCIJA, kuru Ventspilī kopš atjaunotās brīvvalsts sākuma, visticamāk, īsteno smagos amatnoziegumos apsūdzētais Lembergs ar komandu.»

Ir zināms par ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteikto sankciju pret Aivaru Lembergu ietekmi uz Ventspils pilsētas domi un tās iestādēm, par to, ka, iespējams, bankas sāk atteikt sadarbību, šādi radot zaudējumus sabiedriskajām struktūrām un iedzīvotājiem, atgādina A.Landmanis.

Deputāts arī atzīmē: «Pilsētā runā, ka problēmas ir radušās arī vietējai televīzijai un «slavenajai» Ventas Balsij. Ir parādījusies informācija, ka Lembergam noteikto sankciju dēļ ir radušās problēmas ar bankas kontiem SIA Kurzemes Televīzija. Ar šo televīziju saistītas personas stāsta, ka sabiedrībai vairs neesot konti Latvijas bankās, ka žurnālistiem algas tiek maksātas skaidrā naudā jau divus pēdējos mēnešus.»

«Savukārt SIA Kurzemes Televīzija īpašnieks SIA SkaTVis, tāpat kā Ventspils pilsētas dome un tās iestādes, bija spiestas mainīt banku no AS Swedbank uz citu. Kā izrādās, abas sabiedrības tieši un netieši ir saistītas ar kādu ārzonās reģistrētu kompāniju Farrel Finance Corporation, aiz kuras, iespējams, tiek slēptas Lemberga intereses. Ir dzirdēts par ruporu darbinieku sašutumu un vēlēšanos pēc iespējas ātrāk tik vaļā no Lemberga ietekmes, vienlaikus apzinoties, ka būtu muļķīgi cerēt, ka mūs nopirks kāds cits. Ir žēl cilvēku, bet diemžēl ir jāatzīst, ka agri vai vēlu tā tam bija jānotiek,» vērtē A.Landmanis.

Pēc Aivja Landmaņa domām, Lembergs varētu paraut līdzi visus, kuri strādājuši viņa labā.

«Ir fakts, ka abus minētos ruporus būtiski finansiāli ietekmē ASV OFAC sankciju rezultātā Lemberga zudusī vara pār Ventspils brīvostas pārvaldi. Par to, kāpēc Ventspils brīvostas pārvalde gadiem ilgi finansēja vienas smagos amatnoziegumos apsūdzētas personas propagandu, ir jārūpējas KNAB, kas diemžēl šajos jautājumos ir izrādījies apbrīnojami bezzobains,» pauž deputāts.

«KNAB varu pačukstēt, ka Ventspils pilsētas dome, tās iestādes un kapitālsabiedrības, visticamāk, vēl joprojām nekautrējas uzturēt šos abus Lemberga propagandas ruporus, tērējot šiem mērķiem sabiedriskos līdzekļus lielos apmēros. Un tas viss notiek valsts atbildīgo institūciju deguna priekšā gadu desmitiem,» komentē A.Landmanis. Viņš arī atzīmē, ka ikviens interesents ik nedēļu Ventspils pilsētas domes oficiālajā portālā www.ventspils.lv var sekot līdzi pilnīgi angažētām Lemberga tā sauktajām preses konferencēm, kur iepriekš sagatavotus jautājumus Lembergam uzdot šo ruporu vadītāji.

A.Landmanis stāsta, ka 7.maijā Lemberga vadītā Ventspils pilsētas domes Finanšu komiteja skatīja kārtējo jautājumu par maksimālās paredzemās līgumcenas noteikšanu pašvaldības iestādes Ventspils Digitālais centrs izsludinātajam iepirkumam Aktuālās informācijas publicēšana vietējā laikrakstā un tā izplatīšana Ventspils pilsētā. «Lieki piebilst, ka konkurss ir speciāli rakstīts Lemberga ruporam Ventas Balss, kurai pēc būtības maksāts tiks par Lemberga propagandas nodrošināšanu.»

Kas par to sakāms KNAB un atbildīgajai ministrijai VARAM?

18.05.2020. /Autors: BNN / Foto: Pixabay