3000 cilvēku: tik rekordliels dalībnieku skaits piedalījās svētku gājienā

1506
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspils pilsētas svētku gājienā šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits. Kopumā gājienā piedalījās 115 dažādi kolektīvi no pilsētas domes, pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem, mācību iestādēm, sporta klubiem, biedrībām un dažādām citām organizācijām. Kopējais dalībnieku skaits sasniedza 3000.

Šogad pilsētas karoga nešana bija uzticēta jaunajam talantīgajam šķēpmetējam Jānim Svenam Grīvam, kurš pirmoreiz karjerā šogad izcīnīja ceļazīmi dalībai Eiropas čempionātā. Savukārt pilsētas ģērboni nesa 17 gadus vecais svarcēlājs Ritvars Suharevs, kurš savu olimpisko debiju sagaidīs pēc četriem gadiem Tokijā.

Gājiena dalībnieku košumu, radošumu un daudzveidību vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Ventspils galvenā arhitekte Daiga Dzedone, Ventspils pilsētas domes galvenā māksliniece Anda Mendriķe, māksliniece Sarmīte Caune, mākslinieks Andris Norītis un Ventspils komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš.

Par košāko un atraktīvāko tika atzīta Olimpiskā centra Ventspils komanda, par tehniski iespaidīgāko – SIA Bucher Municipal komanda, par jautrāko un skaļāko – pašvaldības SIA ŪDEKA komanda, par kuplāko – pašvaldības SIA Ventspils Labiekārtošanas kombināts komanda, bet par gājiena šarmantāko mini komandu – Kino Rio.