Kohu olimpiskajā debijā no medaļas šķir tikai divi kilogrami

1261
Autors: REUTERS/SCANPIX
Autors: REUTERS/SCANPIX

18 gadus vecā ventspilniece Rebeka Koha svētdienas vakarā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs savā olimpiskajā debijā izcīnīja ceturto vietu svarcelšanā svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. 

Raušanā ventspilniece pirmajā mēģinājumā viegli pacēla 87 kg smagu stieni, taču laika tiesneša kļūdas dēļ mēģinājums netika ieskaitīts. To vēlāk atzina arī tiesneši. Līdz ar to latvietei bija jāatkārto šis mēģinājums, taču viena iespēja jau zaudēta. Koha vēlreiz pacēla 87 kg, un trešajā piegājienā – arī 90 kg, kas ir viņas personiskā rekorda atkārtojums.

Grūšanā Koha sāka ar 103 kg smaga stieņa pacelšanu, otrajā mēģinājumā tika galā arī ar 107 kg. Pēdējā mēģinājumā viņa centās pacelt 110 kg smagu stieni, taču neveiksmīgi. Ja izdotos pacelt, būtu jauns personiskais rekords un arī olimpiskā medaļa. Turklāt, ja nebūtu kļūdījušies tiesneši raušanā, iespējams, tur izdotos uzraut jaunu rekordsvaru.

Summā Koha pacēla 197 kg, kas par diviem kilogramiem atpalika no personiskā rekorda.

Pēc saviem mēģinājumiem Koha bija nodrošinājusi vismaz sesto vietu summā. Taču neveiksmes piemeklēja divas konkurentes. Īpaši sāpīgi olimpiskās spēles noslēdzās galvenajai favorītei ķīnietei Jadžunai Lī, kura bija līdere pēc raušanas piegājieniem, bet grūšanā palika bez rezultāta.

Par olimpisko čempioni kļuva Taivānas sportiste Šučina Hsu ar 212 kg (100 kg + 112 kg). Sudrabs filipīnietei Hidilinai Diasai ar 200 kg (88 kg + 112 kg), bet trešo vietu ieguva korejiete Džinhī Juna ar 199 kg (88 kg + 111 kg).