Tuvojoties tūrisma sezonai, Ventspils pilsēta jau otro gadu aicina tūrisma nozares pārstāvjus no Kurzemes reģiona uz Tūrisma simpoziju.

Simpozijs “Tūrisma nozares nākotne ar inovācijām un ekspertīzi”, kas norisināsies trešdien, 24. aprīlī, apvienos ekspertu viedokļus un inovācijas tūrisma jomā, piedāvājot daudzveidīgu programmu un iespēju dalīties pieredzē un zināšanās.

Simpozijam pieteikties aicināti dalībnieki no dažādām tūrisma nozares jomām, tādējādi veidojot plašu diskusiju un sadarbības tīklu.

Pasākuma norises vieta –  Ventspils Tehnikums – tika izvēlēta, lai sniegtu iespēju arī topošajiem viesmīlības nozares speciālistiem iepazīties ar nozari, kā arī dalībniekiem piedāvātu baudīt Kurzemes un Ventspils garšas, ko uzburs topošie Ventspils Tehnikuma pavāri.

Pasākuma programma aptver plašu tēmu klāstu – no valsts stratēģijas tūrisma attīstībā līdz praktiskiem risinājumiem digitālajā un starptautiskajā tūrisma vidē.

Pasākuma programma:

11.00 – 11.20 Jānis Vītoliņš
(Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs)
Simpozija atklāšana
11.20 – 11.40 Latvijas Ekonomikas ministrijas pārstāvis Ekonomikas ministrijas piecgades vīzija Latvijas tūrisma attīstībā
11.40 – 12.10 Inese Šīrava
(Latvijas Investīciju Attīstības aģentūras Tūrisma departamenta vadītāja)
Tūrisma sadarbības tīkli un jaunie eksporta instrumenti
12.10 – 13.30 Tūrisma nozaru speciālistu diskusiju panelis: Inarā Izande, Vācija (Via Hansa Tours, BTG, Studiosus Reisen München)Austra Krēsliņa, Zviedrija (Baltic Reach.se)Anna Polovska, Polija, Varšava (žurnāliste) Reģiona ceļotāju vēlmes un paradumi. Ilgtermiņa tendences Faktori, kas mudina/ attur ceļotājus apmeklēt Latviju un tās reģionus Populārākie stereotipi/ aizspriedumi par Latviju un veidi, kā tos lauztVeidi, kā veicināt interesi apmeklēt Ventspili un Kurzemi
13.30 – 14.00 Kafijas pauze Ventspils Tehnikuma audzēkņu priekšnesums “Kurzemes un Ventspils garša”
14.00 – 14.20 Kristīne Vāgnere – Davidova (Ventspils Tehnikuma direktore) Sinerģija starp izglītības iestādi, audzēkni un uzņēmēju
14.20 – 14.50 Globālo tūrisma rezervēšanas sistēmu pārstāvis Kā efektīvi izmantot rezervēšanas sistēmas Publisko atsauksmju nozīme internetā vidē
14.50 – 15.30 Agate Ambulte (Digitālo inovāciju parks) AI jeb MĀKSLĪGAIS INTELEKTS – “Tūrisma procesu optimizācija ar ģeneratīvo mākslīgo intelektu”
15.30 Tīklošanās

Šī gada Ventspils tūrisma simpozijs solās būt ne tikai izzinošs, bet arī iedvesmojošs pasākums tūrisma nozares profesionāļiem un interesentiem. Lai reģistrētos simpozijam, aicinām aizpildīt reģistrācijas anketu ŠEIT.

 

19.04.2024. / Autors: Ventspils Tūrisma informācijas centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs